NAUJIENA! Anželikos ir Rimvydo Laužikų knyga „Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas“

Anželika Laužikienė ir Rimvydas Laužikas – knygų apie didikų Radvilų giminę ir Lietuvos gastronomijos paveldą autoriai – kviečia susipažinti su Graikija. Per dešimtį šeimos kelionių metų automobiliu apvažiuoti visi žemyninės Graikijos regionai ir didžiausios salos. Perskaityta daugybė tekstų apie šią šalį: nuo mokslinių straipsnių iki grožinės literatūros. Sukaupta daug žinių, įspūdžių ir patirties, – visu tuo knygos autoriai dalijasi su skaitytojais.

Anželikos ir Rimvydo Laužikų knyga „Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas“ – tai neoficialus kelionių po žemyninę Graikiją ir Kretą vadovas, skirtas norintiems geriau pažinti šią šalį, planuojantiems ją aplankyti. Skaitytojas sužinos daug įdomių faktų apie antikinę, bizantiškąją, Osmanų laikotarpio ir šiandieninę Graikiją, susipažins su Graikijos kultūros palikimu, tradicijomis, Graikijos ir Lietuvos sąsajomis. Per kalnus, tarpeklius, miškus nukeliaus iki jūros ir nuostabių jos pakrančių. O jei norės, išmoks ir pasigaminti tikrų graikiškų valgių pagal autorių pateiktus receptus.

Knygos autoriai ir rengėjai kviečia Jus aplankyti šią nuostabią jūros, kalnų, vynmedžių ir alyvmedžių šalį, į kurią tikrai norėsite sugrįžti ir kaip gerai bičiulei ištarti graikišką „γεια σας!“

– Teigiate, jog šią knygą parašėte būdami turistais ir tai suteikia jai tam tikros romantikos. Kaip atsiskleidžia Jūsų knygoje minima „romantika“?

Anželika Laužikienė: Mums romantika Graikijoje – malonūs vietiniai žmonės ir gamta, graikų paprastumas ir dėmesys. Beveik visada po pietų ar vakarienės tavernoje laukdavo skani šefo dovana, o prie kambario durų, kartais 2 litrai alyvuogių aliejaus iš šeimininkų ūkio ar tortas šaldytuve. Mažesnio miestelio žmonės jau po kelių ten praleistų dienų sveikinasi ir užkalbina, net neprašyti palieka šviežių krevečių, nes vakar jų teiravaisi. Kepyklėlėje patys pasako, jei duona vakarykštė. Nepasitaikė, kad kas norėtų mus apgauti, įkišti kokį nekokybišką produktą. Jei mato, kad paklydai, stabteli pasiteirauti, ar gali kuo padėti. Apie šiltą jūrą, nuostabius kalnus ir antikinį paveldą net nėra ir ką kalbėti. Ten – geriausias mūsų poilsis ir gražiausios dienos, praleistos su šeima.

– Knygoje teigiate, kad kiekvienas Graikiją mato savaip ir kažko joje savaip nesupranta. Kokia yra „Jūsų“ Graikija? Kas Jus labiausiai joje stebina ir ko vis dar nesuprantate?

Rimvydas Laužikas: Pirmiausia Graikija – neprilygstama savo istorijų pasakojimo kultūra. Ne vien Antikos laikų, bet ir viduramžių, naujųjų laikų, net šiuolaikinių istorijų. O šios istorijos – ne tiek apie žmones, dievus ar įvykius, kiek apie gilesnius dalykus: niekšybę, drąsą, teisingumą, laisvę… Istorijų pilnas ir Graikijos kraštovaizdis – čia rasite kelio rodykles į Lerną, Mikėnus ar Olimpiją, uosto keltų tvarkaraštyje – laivų maršrutus į Itakę. Tai tūkstantmetė, nenutrūkstama tradicija, ir tai nenustoja stebinti.

Akimirkos iš turizmo parodos ADVENTUR
Knygos „Ačiū, ne – aš alergiškas!“ autorė Vaiva Lukošienė: „Darželiai dar nėra pasiruošę priimti alergiškus vaikus“
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos