130 dūžių per minutę | Terra Publica

130 dūžių per minutę

Mette Vedsø

8,49 

+ -
„White Raven“ apdovanojimas, 2020

Autorius: Mette Vedsø

Vertėjas: Auksė Beatričė Katarskytė

Leidykla: Debesų Ganyklos

Metai: 2023

ISBN: 978-609-473-298-0

Svoris: 539 g

Išmatavimai: 149 × 221 mm

Kalba: Lietuvių

Originalo kalba: Danų

Rekomenduojamas amžius: 14+


Pija nualpsta vidury anglų kalbos pamokos. Ligoninėje jos laukia rimtos naujienos – merginai diagnozuojamas nerimo sutrikimas ir ji trims savaitėms atleidžiama nuo pamokų. Piją užgriūva aplinkinių dėmesys: tėvai, draugai, pažįstami nešykšti geranoriškų patarimų, tačiau dėl to mergina jaučia tik dar didesnį spaudimą. Kaip rasti savo vietą pasaulyje, kai aplinkui tiek daug reikalavimų ir lūkesčių? Laimei, Pijos gyvenime atsiranda nauji, netikėti gelbėtojai. „130 dūžių per minutę“ – nuostabus, humoro nestokojantis kūrinys rimtomis ir svarbiomis temomis.

Knygos leidimą finansuoja Europos Sąjunga pagal programą „Kūrybiška Europa“.

Knyga išleista įgyvendinant projektą „Naujas slaptažodis: pokyčiai“.

Knygos leidimą iš dalies finansavo Kultūros taryba.

Autorius

Rašytoja Mette Vedsø (g. 1968) yra baigusi chemijos ir biotechnologijos studijas. Niekas negalvojo, kad autorei teks rašytojos kelias. Po chemijos ir biotechnologijos studijų ji ilgą laiką dirbo farmacijos srityje, tačiau niekada nenustojo rašyti savo malonumui. Vieną dieną nusprendė, kad atėjo laikas savo kūrybą ištraukti iš stalčiaus, ir įstojo į vaikų literatūros programą Danijos rašytojų akademijoje (Forfatterskolen). Nuo debiuto 2010 m. ši rašytoja yra išleidusi daugybę literatūros kritikų šiltai įvertintų knygų vaikams ir paaugliams.

Vertėjas

Vertėja Auksė Beatričė Katarskytė (g. 1995) baigė skandinavistikos studijas Vilniaus universitete, Islandijos ir Oslo universitetuose įgijo senosios islandų kalbos, literatūros ir kultūros magistro laipsnį bei papildomai studijavo lyčių studijas. Šiuo metu – Oslo universiteto Interdisciplininių lyčių studijų instituto doktorantė. Nuo 2017 m. dirba laisvai samdoma vertėja iš danų, norvegų, švedų ir islandų kalbų. Laisvalaikiu mėgsta skaityti, rašyti laiškus, megzti, muzikuoti, eiti į koncertus, pirkti dovanas sesei, su draugais galvoti etimologinius pokštus ir išklerusiu dviračiu važinėti Oslo gatvėmis. Leidyklai „Debesų ganyklos“ iš norvegų kalbos yra išvertusi Marianne Kaurin knygą „(Ne)tikros atostogos“.

atsiliepimai

Atsiliepimai

Dar nėra atsiliepimų.

Būk pirmas palikęs atsiliepimą “130 dūžių per minutę”

Uždaryti
Ieškoti pagal kategoriją
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos