8-oji diena. Kvota | Terra Publica

8-oji diena. Kvota

Marloes Morshuis

11,99 

+ -
Knyga pateko į „Vlag en Wimpel“ (2021) sąrašą, į kurį atrenkamos tik geriausios knygos jaunimui

Autorius: Marloes Morshuis

Vertėjas: Birutė Avižinienė

Leidykla: Debesų Ganyklos

Metai: 2022

Puslapių skaičius: 402

ISBN: 978-609-473-278-2

Svoris: 380 g

Išmatavimai: 149 × 221 mm

Viršelis: Kietas

Kalba: Lietuvių

Originalo kalba: Nyderlandų

Rekomenduojamas amžius: 14+


Akselis ir Tomis – liekiai. Jie nelanko mokyklos, dirba sunkiausius darbus, neturi elektros ir karšto vandens. Kaip ir kitiems milijonams liekių, jiems leidžiama tiek nedaug, kad yra laikomi tik pusiniais gyventojais. Iš kur liekiai atsirado? Iš didelio noro išsaugoti žmoniją. Žemė seniai perpildyta. Didelėje pasaulio dalyje per karšta, per sausa arba per drėgna gyventi, o vienuolikai milijardų žmonių reikia vietos gyventi. Siekdama sureguliuoti gyventojų skaičių, Pasaulio taryba nustatė kvotą. Kiekviena šalis gyventojų perteklių išveža į mažyklas. Šiai sistemai pritarė visos pasaulio valstybės, tik ne Eriperija. Nors liekių gyvenimas sunkus, bet tie, kurie laikosi taisyklių, išgyvena. Ar tikrai?..

Knygos leidimą finansuoja Europos Sąjunga pagal programą „Kūrybiška Europa“.

Knyga išleista įgyvendinant projektą „Naujas slaptažodis: pokyčiai“.

Knygos leidimą remia Nyderlandų literatūros fondas.

8-oji diena. Kvota

11,99 

     
Viso kaina: 21,48 

8-oji diena. Kvota | Tai įtraukianti distopinė knyga jaunimui apie Žemės perpildymą. Jei gyventojų skaičius nesumažės, ištiks globalinė katastrofa. Siekdama išvengti nelaimės, Pasaulio taryba nustato kvotą – kiekviena valstybė turi atsikratyti gyventojų pertekliaus. Bet Eriperija sukuria liekių sistemą ir apeina Pasaulio tarybos nurodymus.

Knygos leidimą finansuoja Europos Sąjunga pagal programą „Kūrybiška Europa“. Knyga išleista įgyvendinant projektą „Naujas slaptažodis: pokyčiai“.

Autorė

Nyderlandų rašytoja Marloes Morshuis (g. 1970) gyvena name, kuriam daugiau nei šimtas metų. O namas stovi pačiame gražiausiame, jos nuomone, šalies mieste. M. Morshuis mėgsta skaityti, gaminti maistą, kurti istorijas. Kūryba ją lydi visą gyvenimą. Tačiau didžiausia svajonė buvo rašyti knygas. Vieną dieną M. Morshuis nusprendė, kad pakanka svajoti ir metas imtis darbo – parašyti knygą! Tuo metu jai buvo 45-eri.

Nuo tada rašytoja sukūrė kelias įtampos kupinas istorijas, Nyderlanduose jos buvo įvertintos prestižinėmis vaikų ir jaunimo literatūros premijomis. „8-oji diena. Kvota“ yra ketvirtoji M. Morshuis knyga. 2022 m. autorė parašė jos tęsinį. Tai pirmasis šios rašytojos kūrybos vertimas į lietuvių kalbą.

Vertėja

Vertėja Birutė Avižinienė (g. 1982) verčia vaikų ir suaugusiųjų literatūrą iš nyderlandų kalbos. Yra Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė. 2004 m. baigė lietuvių filologiją ir užsienio (nyderlandų) kalbą Vilniaus universitete. 2006 m. baigė Nyderlandų kultūros magistrantūros studijas Groningeno universitete Nyderlanduose, o 2009 m. – lietuvių literatūros magistrantūros studijas Vilniaus universitete. 2017 m. apsigynė daktaro disertaciją ir įgijo humanitarinių mokslų daktaro laipsnį (filologijos mokslų kryptis, lietuvių literatūra). Dėsto nyderlandų kalbą.

atsiliepimai

Atsiliepimai

Dar nėra atsiliepimų.

Būk pirmas palikęs atsiliepimą “8-oji diena. Kvota”

Uždaryti
Ieškoti pagal kategoriją
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos