RINKINYS: Žodžių sąrašas + Berniukas baltame kambaryje | Terra Publica

RINKINYS: Žodžių sąrašas + Berniukas baltame kambaryje

13,98 

Rinkinį sudaro dvi apdovanotos fantastinės literatūros knygos jaunimui nuo 12 metų: „Žodžių sąrašas“ ir „Berniukas baltame kambaryje“.

Knyga „Žodžių sąrašas“ – įtraukianti distopinė istorija paaugliams apie ateities pasaulį. Ekologinių katastrofų nustekentoje Žemėje vienintelė saugi vieta – Arka. Žmonijos gelbėtojas ir Arkos valdovas Jonas Nojas įsitikinęs, jog kalba yra žmoniją apėmusių negandų šaltinis. Gerai, kad jis jau turi visų bėdų sprendimą – tereikia sunaikinti kalbą.

Leta – paskutinė Arkos žodininkė. Jos pasaulyje neskamba muzika, nėra paveikslų ir knygų. Žmonės susikalba naudodami vos 700 Sąrašo žodžių. Už saugių Arkos sienų – tik laukinė gamta ir viską semiantis vandenynas.

Kartą į Letos krautuvėlę užsuka vaikinas. Tik iš kur jis toks atsirado? Kalba Sąrašo žodžiais, bet neįprastai. Akys veria kiaurai. Ir… O Deive, jis sužeistas!

Knygos „Žodžių sąrašas“  leidimas iš dalies finansuotas Lietuvos kultūros tarybos.

 Knyga „Berniukas baltame kambaryje“ – apdovanota fantastinė istorija apie ateitį ir dirbtinį intelektą.

Manuelis pabunda užrakintame baltame kambaryje ir nieko neprisimena. Nežino, nei kas jis, nei kaip čia pateko. Vienintelis galimas ryšys su išore yra kompiuterio valdomas balsas vardu Alisa, padedantis prisijungti prie interneto. Naršydamas jame berniukas sužino, kas jam nutiko: bandant pagrobti jis buvo sunkiai sužeistas. Bet kodėl jis išgyveno? Ar tikrai visa tai tiesa? Kas Manuelis yra iš tikrųjų? Kas tiesa, o kas – apgaulė, kas realūs asmenys, o kas – avatarai ar kompiuterinės simuliacijos figūros? Autorius Karlas Olsbergas be galo įtempto siužeto romane „Berniukas baltame kambaryje“ kviečia apmąstyti dirbtinio intelekto ir žmogiškosios būties santykį.

Knygos „Berniukas baltame kambaryje“ leidimas iš dalies finansuotas pagal ES programą „Kūrybiška Europa“. Knyga išleista įgyvendinant projektą „Knygos ateities lyderiams“.

Knygos leidimai iš dalies finansuoti Lietuvos kultūros tarybos.

+ -

Knygos „Žodžių sąrašas“ apdovanojimai:
2015 m. „Baltojo varno“ apdovanojimas
2016 m. pateko į skaitomiausių Airijos knygų sąrašą
2018 m. įtraukta į vertingų kūrinių sąrašą „Notable Children’s Books List“
Knygos „Berniukas baltame kambaryje“ apdovanojimai:
2018 m. Vokietijos jaunimo literatūros premija
2018 m. grožinės jaunimo literatūros premija „Goldene Leslie“
2018 m. „Ulmer Unke“ vaikų ir jaunimo literatūros premija
2018 m. Fantastų akademijos premija „Seraph“ už geriausią fantastinį romaną vokiečių kalba
10 vieta 2018 m. sausio mėnesio fantastikos bestselerių sąraše

Autoriai

Knygos „Žodžių sąrašas“ autorė Patricia Forde 10 metų dirbo pradinių klasių mokytoja. Jos kūriniai airių kalba jaunimui įtraukti į skaitomiausių knygų sąrašus Airijoje. Autorė kuria anglų ir airių kalbomis. Yra išleidusi 6 knygas anglų kalba, 8 – airių, sukūrusi 2 pjeses bei keletą scenarijų televizijos serialui vaikams ir jaunimui.

Knygos „Berniukas baltame kambaryje“ Karlas Olsbergas (g. 1960) turi daktaro laipsnį dirbtinio intelekto studijų srityje, yra dirbęs vadybos konsultantu, žaidimų dizaineriu, įkūręs tris startuolius. Pastaruoju metu pagrindinė jo veikla – trilerių ir vaikų knygų rašymas. 2007 m. išleistas pirmasis K. Olsbergo romanas „The System“ pateko į Vokietijos žurnalo „Der Spiegel“ skelbiamą skaitomiausių kūrinių sąrašą. Kai kurios jo knygos atsidūrė „Amazon“ bestselerių sąrašo antrojoje vietoje ir yra itin populiarios Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rašytojas taip pat yra sukūręs skaitymo programėlę „Papego“. Ši įvertinta ne vienu apdovanojimu. K. Olsbergas su šeima gyvena Hamburge, Vokietijoje.

Klientų atsiliepimai

Atsiliepimai

Dar nėra atsiliepimų.

Būk pirmas palikęs atsiliepimą “RINKINYS: Žodžių sąrašas + Berniukas baltame kambaryje”

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos