RINKINYS: Berniukas baltame kambaryje + Mergaitė keistoje šalyje | Terra Publica

RINKINYS: Berniukas baltame kambaryje + Mergaitė keistoje šalyje

Karl Olsberg

13,99 

Rinkinį sudaro dvi fantastinės literatūros knygos jaunimui nuo 14 metų: „Berniukas baltame kambaryje“ ir „Mergaitė keistoje šalyje“. Knygos nėra susietos istorijomis, dėl to galima skaityti kaip atskirus kūrinius.

„Berniukas baltame kambaryje“ – apdovanota fantastinė istorija apie ateitį ir dirbtinį intelektą. Manuelis pabunda užrakintame baltame kambaryje ir nieko neprisimena. Nežino, nei kas jis, nei kaip čia pateko. Vienintelis galimas ryšys su išore yra kompiuterio valdomas balsas vardu Alisa, padedantis prisijungti prie interneto. Naršydamas jame berniukas sužino, kas jam nutiko: bandant pagrobti jis buvo sunkiai sužeistas. Bet kodėl jis išgyveno? Ar tikrai visa tai tiesa? Kas Manuelis yra iš tikrųjų? Kas tiesa, o kas – apgaulė, kas realūs asmenys, o kas – avatarai ar kompiuterinės simuliacijos figūros? Autorius Karlas Olsbergas be galo įtempto siužeto romane „Berniukas baltame kambaryje“ kviečia apmąstyti dirbtinio intelekto ir žmogiškosios būties santykį.

Knygos leidimas iš dalies finansuotas pagal ES programą „Kūrybiška Europa“. Knyga išleista įgyvendinant projektą „Knygos ateities lyderiams“.

Po trilerio jaunimui „Berniukas baltame kambaryje“, iš karto tapusio bestseleriu ir apdovanoto prestižinėmis literatūros premijomis, Karlas Olsbergas parašė antrąjį romaną „Mergaitė keistoje šalyje“. Tai dar vienas baugokas ateities scenarijus, kuris skaitytojui pažeria daugybę filosofinių klausimų.

Pasaulį niokoja negailestingas karas. Tik Apšviestųjų slėnyje, atsiribojusiame nuo išorinio pasaulio, žmonės dar gyvena saugiai ir taikiai. Bent jau tuo tiki Sofija. Tačiau dingus draugui Mirkui ji ima abejoti griežta religine bendruomene. Pasprukusi iš slėnio, už kalnų Sofija randa ne mūšio lauką, o, regis, tobulą aukštųjų technologijų visuomenę. Ar gali būti, kad visas ligšiolinis Sofijos gyvenimas buvo apipintas melu? Kas yra tikrovė? O kas – iliuzija? Ką pasirinkti?

Įtempti ir giliaprasmiai futuristiniai trileriai!

Knygos leidimas iš dalies finansuotas Lietuvos kultūros tarybos.

+ -

Knygos „Berniukas baltame kambaryje“ apdovanojimai:
2018 m. Vokietijos jaunimo literatūros premija
2018 m. grožinės jaunimo literatūros premija „Goldene Leslie“
2018 m. „Ulmer Unke“ vaikų ir jaunimo literatūros premija
2018 m. Fantastų akademijos premija „Seraph“ už geriausią fantastinį romaną vokiečių kalba
10 vieta 2018 m. sausio mėnesio fantastikos bestselerių sąraše

Autorius

Karlas Olsbergas (g. 1960) turi daktaro laipsnį dirbtinio intelekto studijų srityje, yra dirbęs vadybos konsultantu, žaidimų dizaineriu, įkūręs tris startuolius. Pastaruoju metu pagrindinė jo veikla – trilerių ir vaikų knygų rašymas. 2007 m. išleistas pirmasis K. Olsbergo romanas „The System“ pateko į Vokietijos žurnalo „Der Spiegel“ skelbiamą skaitomiausių kūrinių sąrašą. Kai kurios jo knygos atsidūrė „Amazon“ bestselerių sąrašo antrojoje vietoje ir yra itin populiarios Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rašytojas taip pat yra sukūręs skaitymo programėlę „Papego“. Ši įvertinta ne vienu apdovanojimu. K. Olsbergas su šeima gyvena Hamburge, Vokietijoje.

Vertėjas

Indrė Dalia Klimkaitė (g. 1973) – vertėja, redaktorė, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos ir Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus narė. Vilniaus universitete baigė filosofijos ir vokiečių filologijos bei visuotinės literatūros studijas. 2006 m. apdovanota už geriausią vertimą paaugliams. Verčia ir redaguoja vaikų ir jaunimo, humanitarinę ir dvasinę literatūrą, rūpinasi kultūros sklaida Zarasų regione.

Klientų atsiliepimai

Atsiliepimai

Dar nėra atsiliepimų.

Būk pirmas palikęs atsiliepimą “RINKINYS: Berniukas baltame kambaryje + Mergaitė keistoje šalyje”

Uždaryti
Prekės su nuolaida
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos