Eksursija su neregiais | Kamilis, kuris mato rankomis | Terra Publica
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Eksursija su neregiais | Kamilis, kuris mato rankomis

2023 Rgp 29 08.0017.00

Gegužės 12 d. KTU Inžinerijos licėjuje vyks knygos „Kamilis, kuris mato rankomis“ pristatymas, integruotas kartu su ekskursijomis su neregiais. Tomasz Małkowski knyga „Kamilis, kuris mato rankomis“ (iš lenkų kalbos vertė Odeta Venckavičienė) atveria nepažįstamą aklųjų pasaulį, kuriame galima matyti rankomis. Knyga, kurios leidimą finansuoja Europos Sąjunga pagal programos „Kūrybiška Europos“ projektą „Naujas slaptažodis: pokyčiai“, moko suprasti neregių pasaulį, tolerancijos, ir skatina pokyčius temoje, kuri daugeliui nepatogi – regėjimo negalia.

Knygos perduodamai žinutei sustiprinti prie renginio prisideda Lietuvių aklųjų ir silpnaregių sąjungos pietvakarių centro gidai neregiai iš pojūčių turizmo centro „NeRegĖjimo galia“, kurie kvies moksleivius pasivaikščioti lauke užrištomis akimis ir taip pažinti aplinką bei daiktus pasitelkiant tik klausą, uoslę ir lytėjimą.

Neregiai ne tik leis pajausti neregių pasaulį, bet taip pat supažindins su įvairiais regėjimo sutrikimais ir ligomis, papasakos, kaip atrodo neregių diena, kaip jie naudojasi telefonu, kaip sužinoti, kiek yra valandų, kaip išsirenka drabužius ir apsirengia. O kad pojūčiai būtų dar stipresni – visus pasakojimus paantrins knyga vaikams „Kamilis, kuris mato rankomis“.

 

Projektui „Naujas slaptažodis: pokyčiai“ įgyvendinti atrinktos apdovanotos, kokybiškos grožinės literatūros knygos, skirtos tikslinei grupei – vaikams ir jaunimui (NAUJAS). Knygų problematika provokuoja diskusiją apie visuomenėje vykstančius pokyčius: klimato kaitą, lyčių lygybę, demokratiją, apsisprendimo teisę ir laisvę, kitoniškumą, skaitmenizaciją (POKYČIAI). Knygose esančios temos ir keliamos diskusijos knygų pristatymų, ekskursijų, susitikimų su skaitytojais metu suteikia naujas ir atsakingas idėjas kurti savo gražesnį pasaulį (SLAPTAŽODIS).

Projektą „Naujas slaptažodis: pokyčiai“ ir projekto knygas finansuoja Europos Sąjunga pagal projektą Kūrybiška Europa.

Informacija

Data:
2023 Rgp 29
Laikas:
08.00–17.00
:
,

Parašykite komentarą

Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos