Gyvoji biblioteka: „Tiesa“ ir „Kamilis, kuris mato rankomis“ | Terra Publica
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Gyvoji biblioteka: „Tiesa“ ir „Kamilis, kuris mato rankomis“

2023 Geg 21 12.0015.00

Nemokama

Gegužės 20-21 d. 12-15 val. LR Istorinės Prezidentūros kiemelyje Kaune vyks „Gyvosios bibliotekos“ renginys pagal knygas jaunimui „Tiesa“ ir „Kamilis, kuris mato rankomis“. Renginio metu galėsite susitikti ir gyvai pakalbėti su „gyvomis knygomis“ – buvusiu kaliniu ir akluoju. Koks jų gyvenimas? Su kokiais iššūkiais jie susidūrė? Su kiekviena „gyva knyga“ turėsite galimybę turėti privatų pokalbį, pasikalbėti iki 15 minučių.

Ir šie žmonės pasirinkti neatsitiktinai. Knygoje vaikams „Kamilis, kuris mato rankomis“ pristatomas pagrindinis veikėjas – aklas berniukas ir jo pasaulis, o knygoje paaugliams „Tiesa“ pagrindinis veikėjas – iš nepilnamečių įkalinimo įstaigos paleistas jaunuolis.

Registracija į renginį čia.

Autorius Tomasz Maùkowski

Vertėja Odeta Venckavičienė

Penkiametis Kamilis mato ne akimis, o rankomis. Ar dėl tokios supergalios reikėtų jo bijoti? O gal gailėtis ar perdėtai rūpintis? Jokiu būdu! Nors jis mato kitaip, bet yra toks pat berniukas kaip ir jo bendraamžiai. Kartais didelis nutrūktgalvis. Kartais susipeša su vyresne seserimi. Bet dažniausiai jis mielas, draugiškas, linksmas ir pats geriausias brolis.

Knyga atveria nepažįstamą aklųjų pasaulį, kuriame galima matyti rankomis. Moko tolerancijos ir pagarbos.

 

Autorė Care Santos

Vertėja Eglė Naujokaitytė

Ar žinot, kuo skiriasi informantas nuo konfidento? Iki tos popietės, kai sutikau seržantą Roichą, ir aš nežinojau. Informantai policijai teikia vertingos informacijos apie nusikalstamą pasaulį, neretai patys priklauso gaujoms. Su policija bendradarbiauja siekdami apsaugos ar tiesiog suvesti sąskaitas. Konfidentai įsitrina į gaują ir slapta renka informaciją. Už tai teisėsauga jiems moka pinigus. Konfidentas turi būti gudrus, gerai pažinoti teritoriją. Ir, žinoma, turėti tvirtus kiaušus.

Dar nespėjus suprasti, kodėl man visa tai pasakoja, seržantas Roichas tarė:

– Norėtume, kad dalyvautum Medinų šventėje, Erikai. Kad taptum mūsų konfidentu.

 

Projektui „Naujas slaptažodis: pokyčiai“ įgyvendinti atrinktos apdovanotos, kokybiškos grožinės literatūros knygos, skirtos tikslinei grupei – vaikams ir jaunimui (NAUJAS). Knygų problematika provokuoja diskusiją apie visuomenėje vykstančius pokyčius: klimato kaitą, lyčių lygybę, demokratiją, apsisprendimo teisę ir laisvę, kitoniškumą, skaitmenizaciją (POKYČIAI). Knygose esančios temos ir keliamos diskusijos knygų pristatymų, ekskursijų, susitikimų su skaitytojais metu suteikia naujas ir atsakingas idėjas kurti savo gražesnį pasaulį (SLAPTAŽODIS).

Projektą „Naujas slaptažodis: pokyčiai“ ir projekto knygas finansuoja Europos Sąjunga pagal projektą Kūrybiška Europa.

Informacija

Data:
2023 Geg 21
Laikas:
12.00–15.00
Kaina:
Nemokama
:
,

Organizatorius

Debesų ganyklos
Telefonas:
+37064633844
El. paštas:
rinkodara@terrapublica.lt
Interneto svetainė:
https://debesuganyklos.lt/

Vieta

Istorinės LR Prezdentūros kiemelis
Vilniaus gatvė 33, 44290 Kaunas
Kaunas,
+ Google žemėlapis

Parašykite komentarą

Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos