RINKINYS: Nacionalinė ekspedicija | Terra Publica

RINKINYS: Nacionalinė ekspedicija

Selemonas Paltanavičius

49,99 

Knygų serija „Nacionalinė ekspedicija“ parengta pagal didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukusį LRT televizijos projektą „Nacionalinė ekspedicija“. Knygų seriją sudaro trys dalys:

1 knyga (2015 m. ir 2016 m. ekspedicija) „Nemunu per Lietuvą“
2 knyga (2017 m. ekspedicija) „Vysla per Lenkiją“
3 knyga (2018 m. ekspedicija) „Dniepru per Ukrainą“

Vos prasidėjęs, projektas „Nacionalinė ekspedicija. Nemunu per Lietuvą“ greitai peržengė laidos rėmus ir tapo visuotiniu nuotykių ieškotojų reiškiniu. Jei skaitysite knygą „Nemunu per Lietuvą“ namuose ant minkštos sofutės, neabejotinai būsite įtraukti į nuotykių ir paslapčių kupiną kelionę Nemunu po istorines Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemes.

Intriguojami nacionalinių ekspedicijų vadovo istorijos profesoriaus Alfredo Bumblausko, gamtininko Selemono Paltanavičiaus, muzikologės Zitos Kelmickaitės, žurnalisto Edmundo Jakilaičio, atlikėjo Gabrieliaus Liaudansko-Svaro, lenktynininko Benedikto Vanago bei kitų žygeivių pasakojimai, netikėti faktai, atradimai, linksmi nutikimai, kelionių žemėlapiai, dainos, patiekalų receptai ir šmaikščios ekspedicijos dalyvių nuotraukos plaukiant Nemunu per Lietuvą.

Į antrąją serijos knygą „Vysla per Lenkiją“ sugulė mažai girdėti Lietuvos istorijos pasakojimai, netikėti kultūriniai ir etnografiniai atradimai, intriguojami, stereotipus laužantys Lietuvos ir Lenkijos bendrumai bei skirtumai. Tai kelionių vadovas norintiems keliauti, kulinarijos knyga gurmanams, istorijos vadovėlis patriotams (ir ne tik). Tikimės, toks pat geras, kaip ir pirmoji mūsų serijos knyga „Nemunu per Lietuvą“ – 2017 metų perkamiausia pažintinė knyga Lietuvoje.

„Dniepru per Ukrainą“ – tai trečioji knyga, parengta pagal LRT televizijos projektą „Nacionalinė ekspedicija“. Joje aprašomi ekspedicijos dalyvių –  gamtininko, rašytojo Selemono Paltanavičiaus, istorijos profesoriaus Alfredo Bumblausko, žurnalisto, prodiuserio Edmundo Jakilaičio, žurnalistės, laidų vedėjos ir prodiuserės Editos Mildažytės, atlikėjo Gabrieliaus Liaudansko-Svaro, lenktynininko Benedikto Vanago bei kitų žymių Lietuvos žmonių įspūdžiai keliaujant Dniepru ir ieškant Lietuvos istorijos pėdsakų Ukrainoje. Knyga „Dniepru per Ukrainą“ supažindina su LDK laikus menančia, sudėtinga, daug bendrumų turinčia Lietuvos ir Ukrainos istorija, įdomia šalies gamta ir nuoširdžiais žmonėmis.

Įsigijant šias knygas prisidėsite prie paramos Ukrainai – pusę knygų kainos skirsime organizacijai „Blue/Yellow“.

+ -

Atsiliepimą parašė Aldona Braukylienė, ilgametė bibliografinio skyriaus vedėja iš Klaipėdos:

„Laukėm ir įdėmiai žiūrėjom kiekvieną Nacionalinės ekspedicijos laidą ne tik mes vyresnieji, bet ir mūsų suaugę vaikai. Tačiau ne kartą kildavo mintis, ar šią laidą žiūri jauni žmonės, moksleiviai, ar juos kas skatina tai žiūrėti. Juk tai buvo retas toks gyvybingas, netgi žaismingas edukacinis krašto pažinimo projektas su profesionalių keliautojų komentarais. Įspūdį darė ir laidą gyvino ekspedicijos dalyvių laukiantys Nemuno pakrančių žmonės, pasipuošę ir pasiruošę, su savitais papročiais, pasakojimais. Tai kėlė pasididžiavimą, kad kiekvienas Lietuvos pakraštėlis pilnas kūrybingų ir šviesių žmonių. Betgi, televizijos laida yra tarsi akimirka, kurią tuoj pat užgožia nauja informacijos banga. Taigi, labai prasmingas sumanymas visą ekspedicijos įdomybę perkelti į pastovesnį, tiesiog amžinesnį, formatą – knygą „Nemunu per Lietuvą“. Gražiai ir kokybiškai išleista knyga, tiesiog albumas, pilnas įdomiausių nuotraukų, teksto, faktų bus puikiausia dovana gimtojo krašto gamtos, istorijos mėgėjams ir paminklas tiems, kurie sumanė ir įgyvendino šią prasmingą Nacionalinės ekspedicijos idėją.“

Autorius ir sudarytojas

Knygos autorius ir sudarytojas – žinomas gamtininkas, apdovanotas ir vaikų be galo mėgstamas rašytojas Selemonas Paltanavičius. Visos jo sukurtos istorijos ir parengtos pažintinės knygos stebina, žavi ir yra teigiamai vertinamos tiek skaitytojų, tiek specialistų. Autorius yra išleidęs daugiau nei 60 knygų. Dvi iš jų išrinktos geriausiomis metų knygomis vaikams (2006 ir 2016 m.). 2015 m. S. Paltanavičius apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. 2016 m. jam įteikta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija, o 2020 m. – Prano Mašioto premija.
S. Paltanavičius Nacionelinės ekspedicijos dalyvis. Nuostabus pasakotojas, kurio plunksnai atsiveria ne tik Nemunas, Vysla, Dniepras ir sutikti žmonės, bet ir nacionalinės ekspedicijos dalyviai.

Klientų atsiliepimai

Atsiliepimai

Dar nėra atsiliepimų.

Būk pirmas palikęs atsiliepimą “RINKINYS: Nacionalinė ekspedicija”

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos