Berniukas baltame kambaryje | Terra Publica

Berniukas baltame kambaryje

Karl Olsberg

7,99 

Liko 8

+ -
2018 m. Vokietijos jaunimo literatūros premija
2018 m. grožinės jaunimo literatūros premija „Goldene Leslie“
2018 m. „Ulmer Unke“ vaikų ir jaunimo literatūros premija
2018 m. Fantastų akademijos premija „Seraph“ už geriausią fantastinį romaną vokiečių kalba
10 vieta 2018 m. sausio mėnesio fantastikos bestselerių sąraše

Autorius: Karl Olsberg

Vertėjas: Indrė Dalia Klimkaitė

Leidykla: Debesų Ganyklos

Metai: 2020

Puslapių skaičius: 304

ISBN: 978-609-473-161-7

Svoris: 506 g

Išmatavimai: 149 × 221 mm

Kalba: Lietuvių


Manuelis pabunda užrakintame baltame kambaryje ir nieko neprisimena. Nežino, nei kas jis, nei kaip čia pateko. Vienintelis galimas ryšys su išore yra kompiuterio valdomas balsas vardu Alisa, padedantis prisijungti prie interneto. Naršydamas jame berniukas sužino, kas jam nutiko: bandant pagrobti jis buvo sunkiai sužeistas. Bet kodėl jis išgyveno? Ar tikrai visa tai tiesa? Kas Manuelis yra iš tikrųjų? Kas tiesa, o kas – apgaulė, kas realūs asmenys, o kas – avatarai ar kompiuterinės simuliacijos figūros? Autorius Karlas Olsbergas be galo įtempto siužeto romane „Berniukas baltame kambaryje“ kviečia apmąstyti dirbtinio intelekto ir žmogiškosios būties santykį. „Tai knyga, turinti reikiamus geros istorijos elementus: permainingą siužetą, netikėtumų sūkuryje atsakymų atkakliai ieškantį veikėją ir šių dienų realijas atliepiančią temą – ką reiškia būti žmogumi kompiuterių amžiuje“, – apie knygą „Berniukas baltame kambaryje“ atsiliepia Julija Vaitonytė, Tilburgo universiteto Pažinimo mokslų ir dirbtinio intelekto katedros doktorantė, „Mokslo sriubos“ komandos narė. Knygos „Berniukas baltame kambaryje“ leidimas iš dalies finansuotas pagal ES programą „Kūrybiška Europa“. Knyga išleista įgyvendinant projektą „Knygos ateities lyderiams“. Knygos leidimas iš dalies finansuotas Lietuvos kultūros tarybos.         Knygos leidimas iš dalies finansuotas Lietuvos kultūros tarybos.

Berniukas baltame kambaryje

7,99 

        
Viso kaina: 23,97 

Autorius

Karlas Olsbergas (g. 1960) turi daktaro laipsnį dirbtinio intelekto studijų srityje, yra dirbęs vadybos konsultantu, žaidimų dizaineriu, įkūręs tris startuolius. Pastaruoju metu pagrindinė jo veikla – trilerių ir vaikų knygų rašymas. 2007 m. išleistas pirmasis K. Olsbergo romanas „The System“ pateko į Vokietijos žurnalo „Der Spiegel“ skelbiamą skaitomiausių kūrinių sąrašą. Kai kurios jo knygos atsidūrė „Amazon“ bestselerių sąrašo antrojoje vietoje ir yra itin populiarios Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rašytojas taip pat yra sukūręs skaitymo programėlę „Papego“. Ši įvertinta ne vienu apdovanojimu. K. Olsbergas su šeima gyvena Hamburge, Vokietijoje.

Vertėjas

Indrė Dalia Klimkaitė (g. 1973) – vertėja, redaktorė, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos ir Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus narė. Vilniaus universitete baigė filosofijos ir vokiečių filologijos bei visuotinės literatūros studijas. 2006 m. apdovanota už geriausią vertimą paaugliams. Verčia ir redaguoja vaikų ir jaunimo, humanitarinę ir dvasinę literatūrą, rūpinasi kultūros sklaida Zarasų regione.

atsiliepimai

Atsiliepimai

Dar nėra atsiliepimų.

Būk pirmas palikęs atsiliepimą “Berniukas baltame kambaryje”

Uždaryti
Ieškoti pagal kategoriją
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos