Knygos apžvalga | „Kietos mintys“ | Terra Publica

Knygos apžvalga | „Kietos mintys“

Ši sentencijų knyga yra tikras šmaikštumo lobynas. Kodėl taip sakau? Todėl, kad „Kietose mintyse“ jūs perskaitysite gilias ir išmintingas citatas, bet, priešingai nei „Auksinėse mintyse“, jos čia pateikiamos kitaip. Kiekviena mintis moka ir pašiepti susidariusią situaciją ar tam tikrą dalyką, ir pasijuokti iš visko, tačiau tuo pačiu skaitytojo širdį bei protą paliečia ne ką mažiau.

Šioje knygoje rasite devynioliką skirtingų skyrių: „Šis tas apie moteris“, „Apie vyrus“, „Apie vedybas ir šeimą“, „Apie vaikus“, „Kas ta meilė?“, „Laimė – nelaimė“, „Jaunas! Senas?“, „Gyvenimo tiesos“, „Išbandymai, drąsa“, „Žodžių galia“, „Sąžinė, viltys“, „Darbai“, „Politika“, „Santykiai“, „Turtas“, „Išmintingi patarimai“, „Sąmojingi pastebėjimai“, „Dar šis tas apie žmogų ir Dievą“, „Gal padės prietarai?“. Keliaujant per šiuos skyrius, galima perskaityti mintis, kurias pasakė ne tik garsūs rašytojai ar kiti profesijų žmonės, ne tik įvairių šalių patarles, bet net ir tai, kas buvo publikuojama tarpukario spaudoje! Man, didelei istorijos mylėtojai, buvo labai įdomu ir aktualu sužinoti, kokios mintys mirgėjo to meto žiniasklaidoje.

„Kietos mintys“ jums padės geriau pažinti moteris ir vyrus, suprasti jų panašumus ir skirtumus. Pakalbės apie meilę, santuoką ir, žinoma, vaikus. Leis suvokti, kas yra laimė, kokie būna išbandymai, kokios drąsos kartais prireikia ir kuo skiriasi jaunystė nuo senatvės. Šioje knygoje netrūksta ir paprastų gyvenimo tiesų, įrodymų, kad žodžiai – labai galingi, o sąžinė dažnai siejasi su viltimi. Na, aišku, gera sentencijų knyga neapsieina ir be darbo, politikos, turtų, santykių sričių. Čia rasite išmintingų patarimų ir sąmojingų pastebėjimų, kurių dažnai prireikia visiems. Be to, „Kietos mintys“ turi ir sentencijų apie žmogaus santykį su Dievu. O viską vainikuoja prietarai, kuriuos, kas žino, galbūt pradėsite naudoti savo gyvenimo kelyje.

Keletas citatų iš šios knygos:

„Mano vyras sakė: arba jis, arba katė. Kartais aš jo ilgiuosi.“ – Zsa Zsa Gabor.

„Šviesa sklinda greičiau nei garsas. Štai kodėl kai kurie žmonės atrodo ryškūs, kol išgirsti jų kalbėjimą.“ – Alan Dundes.

„Mano tėvas visada sako: „Niekada nepasitikėk tuo, kurio televizorius didesnis už knygų lentyną.“ – Emilia Clarke.

„Kūnai nuo šilumos plečiasi, todėl žmonės, sėdintys šiltose vietose, visada pilvoti.“ – Iš tarpukario spaudos.

„Jei gyvenimas nesikeičia į gerą, palauk – jis pasikeis į blogą.“ – Žydų išmintis.

Žinoma, knygos dizainas – taip pat ypatingas. Kadangi kūrinys vadinasi „Kietos mintys“, viršelis atspindi kietumą, nes jis lyg plytos imitacija! Man labai smagu matyti, kad tiek „Auksinės mintys“, tiek „Kietos mintys“ yra tokios knygos, kurios pasižymi ne tik išskirtiniu turiniu, bet ir prabangiai atrodančiu dizainu.

Rekomenduoju šią knygą visiems, mėgstantiems sentencijų knygas. Tačiau taip pat manau, kad „Kietos mintys“ gali rasti kelią į kiekvieno žmogaus širdį, nes joje nėra pamokslaujama, nebandoma įpiršti tam tikros nuomonės. Ne, apie viską čia kalbama šmaikščiai, linksmai ir su žiupsneliu ironijos. Todėl, patikėkit, skaitant šypsena tikrai puoš jūsų veidą, o kartais, kai užklumpa sunkumai, juk tik ir norisi perskaityti kažką tokio, kas padėtų į viską pažiūrėti kitu kampu.

Apžvalgos autorė: Gabrielė Abromavičiūtė

Knygą „Kietos mintys“ galite įsigyti čia

Norvegų rašytoja Gudrun Skretting: „Humoras yra labai svarbus norint susitvarkyti su gyvenimu“
Knygos apžvalga | „Kvapų vaistinė: magija tvyro ore“ | Anna Ruhe

Parašykite komentarą

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos