Laimė su knygomis | LAIMĖS DIENA | Terra Publica

Laimė su knygomis | LAIMĖS DIENA

Tarptautinės laimės dienos proga kartu su „Kaunas 2022“ kviečiame pakilti iš savo rutinos ir kartu atrasti istorijas, kurios pripiltų laimės į mūsų kasdienybę.
Kokius jausmus jums sukelia knygos? Džiaugsmą, liūdesį, įtampą dėl siužeto pabaigos ar susidomėjimą? Su knygomis galime nukeliauti į kitų istorijas ir išgyventi naujas emocijas.
Dalinamės knygomis, kurios leidybos namų komandai suteikia laimę. Pasidalinkite Facebook paskyrose Leidykla „Terra Publica“ ar „Debesų ganyklos“ laimės dienos įrašuose knygomis, kurios jums suteikia laimę. Prisipildykime laimės istorijomis!

Leidybos namų darbuotojų skaitytos knygos, kurios suteikia laimės

Auksinis protas. Iliustruotoji enciklopedija: 999 klausimai

„Laimės man suteikia knygos, kurios nustebina – „Ten, kur gieda vėžiai“, – praplečia žinias – „Auksinis protas. Iliustruotoji enciklopedija: 999 klausimai“, – įkvepia kulinariniams atradimams – „Ant medinės lentelės“ – arba kviečia jas atsiversti vėl ir vėl – „Mažasis princas“.“

Sandra, viešųjų ryšių specialistė

 Pažink Prancūziją  

„Šantaramas“ (aut. Gregory David Roberts)

„Knyga lengvai skaitoma, paremta faktais, atskleidžia Indiją tokią, kokia ji yra su savo privalumais ir trūkumais.“

„Pažink Prancūziją“ (aut. Vytautas Kandrotas)

„Skaitant knygą jaučiama autoriaus meilė Prancūzijai. Kuo daugiau skaitai, tuo labiau norisi ten nukeliauti. Kelionei tereikia ryžto, patikimo automobilio ir šios knygos. Joje pateikti maršrutai aiškūs, gausu įvairių patarimų, kurie pravers visiems – ir patyrusiems, ir pradedantiesiems – keliautojams. Labai patiko, kad knygoje paliesta ir šalies istorija, gastronomija. Kadangi pastaruoju metu keliauti nėra taip paprasta, tiesiog mėgavausi nuotraukomis ir puikiais aprašymais.“

„Vytauto žemė“ (aut. Edmundas Malūkas)

„Šią knygą miniu tikriausiai todėl, kad ką tik baigiau ją skaityti ir patirti įspūdžiai vis dar neapleidžia. Istorinis romanas supažindina ne tik su Vytauto Didžiojo, jo žmonos Onos ir visos Lietuvos kovomis, bet ir su senomis, mūsų primirštomis tradicijomis. Ji tarsi leidžia persikelti į XIV amžių ir pajausti, kuo gyveno to meto žmonės.“

Aušra, pardavimo vadovė

 Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas  

 

„Erškėčių paukščiai“ (aut. Colleen McCullough)

„Ši knyga labai įtraukė nuo pat pirmųjų sakinių, o istorija sukėlė daug emocijų – nuo meilės ir džiaugsmo iki liūdesio ir nusivylimo. Tokie kūriniai, kurie įtraukia nuo pat pirmos akimirkos, visada džiugina.“

„Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas“ (aut. Anželika ir Rimvydas Laužikai)

„Kadangi esu įsimylėjusi Graikiją ir kelis kartus teko keliauti po jos salas, skaitydama šią knygą karantino metu mintimis nusikėliau į jau matytas įspūdingas ir dar neaplankytas vietas. Prisiminimai ir svajonės apie keliones visada sukelia gerų emocijų.“

„Apnėja“ (aut. Lorenzo Amurri)

„Negaliu sakyti, kad ši knyga suteikia laimės pojūtį, bet ją perskaičius užplūdo labai stiprūs jausmai. Ji leidžia suprasti, kad gyvenimas, jo stabilumas yra labai trapūs ir kad reikia džiaugtis kiekviena diena.“

Neringa, vadybininkė

Berniukas baltame kambaryje  Mergaitė keistoje šalyje  

„Petro imperatorė“ (1, 2 dalys), „Silva Rerum“ (4 dalys), „Danielius Dalba ir kitos istorijos“ (aut. Kristina Sabaliauskaitė)

„Labai žaviuosi autore ir visomis jos knygomis, kurios viena už kitą geresnės. Įtraukiantys siužetai, sodrus pasakojimas, daug autentiško istoriškumo. Gerbiu autorę kaip asmenybę ir rašytoją už atsidavimą savo darbui, profesionalumą, o dar labiau už tai, kad būdama mokslininkė geba parašyti tokias įspūdingas knygas, kuriose tikri autentiški faktai nuostabiai įkomponuojami romanų naratyvuose. Šios knygos man suteikė daug laimės, vis laukdavau laisvos akimirkos, kai galėsiu jas paimti į rankas.“

„Berniukas baltame kambaryje“, „Mergaitė keistoje šalyje“ (aut. Karl Olsberg)

„Nors šie kūriniai daugiau orientuoti į paauglių auditoriją, buvo be galo įdomu juos skaityti ir sunku atsitraukti. Visą laiką reikėjo atidžiai sekti siužetą, kuriame daug netikėtumų, skaitydama jaučiausi laiminga, nes buvo įdomu ir neįmanoma nuspėti, kas vyks toliau. Šios knygos vertingos ir todėl, kad priverčia susimąstyti apie žmogaus ir technologijų santykį, kelti sau klausimą: ar ateityje mes valdysime technologijas, ar jos valdys mus? Antroji dalis paliečia religijos ir mokslo prieštarų temą, parodo, kad žmonėmis galima manipuliuoti pasinaudojant besąlygišku jų tikėjimu tiek mokslu, tiek religija.

Mane sužavėjo šios knygos, o kai „YouTube“ kanale „Debesų TV“ pasižiūrėjau interviu su autoriumi, mano susižavėjimas išaugo. Karlas Olsbergas – labai charizmatiškas, išsilavinęs, daug žinių sukaupęs autorius. Būtų nuostabu kada nors jį pasikviesti į Lietuvą, į susitikimą su knygų gerbėjais. Laukiu nesulaukiu, kada pasirodys kita trilogijos dalis lietuvių kalba. Skaitysiu ir būsiu be galo laiminga!“

„Heraklis Nr. 4“ (aut. Marius Repšys)

„Nesitikėjau, kad ši knyga man paliks tokį gerą įspūdį. Įsigijau ją atsitiktinai, bet vėliau rekomendavau draugams ir pažįstamiems. Patiko teksto kompozicija, kai dabartį keičia praeitis ir atvirkščiai. Tokiu būdu darėsi lengviau suvokti, kokią įtaką žmogaus gyvenimui daro bipolinis sutrikimas. Nuolat grįžtama į vaikystę, paauglystę, kur jau buvo galima įžvelgti ligos užuomazgas. Knyga įdomi ir tuo, kad rašoma tarsi dienoraštis gydantis psichiatrijos ligoninėje. Tai nekasdienė patirtis, skaitytojui atverianti sutrikusio žmogaus būsenas, kai balansuojama nuo pasiekimų viršūnės iki visiško dugno. Ši knyga man suteikė laimės dėl Mariaus Repšio drąsos kalbėti apie dalykus, kuriuos dažniausiai slepiame, nutylime, kurių gėdijamės.“

Laura, vadybininkė

   

„Svetimas“ (aut. Alberas Kamiu)

„Dėl šios knygos aš be galo pamėgau literatūrą ir tai tapo labai ilgos, vis dar besitęsiančios draugystės pradžia. Pasijaučiau laiminga užvertusi paskutinį puslapį, nes pirmą kartą atradau tai, kas man labai artima.“

„Nežudyk strazdo giesmininko“ (aut. Harper Lee)

„Skaitydama ir pabaigusi skaityti šią knygą jaučiausi, tarsi būčiau jaukiausioje, saugiausioje pasaulio vietoje. Nepaisant siužeto, knyga spinduliuoja tyrumą, tikėjimą gerumu ir meile. Perskaičius tokį kūrinį neįmanoma nepajausti viduje rusenančios laimės.“

„Vėjo vardas“ (aut. Patrick Rothfuss)

„Tai knyga, privertusi mane pilnais plaučiais garsiai kvatotis ir nubraukti kelias ašaras. Autorius, panašu, pasiekė mano metais apaugusius vaikiškus jausmus ir ištraukė juos laukan. Jaučiausi, tarsi su šia knyga radusi naują pasaulį. Šypsausi net ją prisiminusi.“

Justina, projektų vadovė

365 pasakos prieš miegą

„365 pasakos prieš miegą“

„Ši knyga turi ilgą laimės garantiją, nes po gabalėlį laimės gali pasiimti kasdien. Juk čia net 365 pasakos, vadinasi – visus metus bent sykį per dieną būtinai nusišypsosi.“

„Gyvenimas dar prieš akis“ (aut. Romain Gary)

„Laimės teikia ne tik pati knyga, bet ir jos kontekstas: jos autorius yra vienas garsiausių prancūzų rašytojų, tačiau jis gimė mūsų šalyje! Nors kūrinys ir liūdnas, ir sukrečiantis, tačiau moko džiaugtis gyvenimu, kuris dar prieš akis. Ne veltui paskutiniai knygos žodžiai yra „reikia mylėti“.“

„Senis ir jūra“ (aut. Ernestas Hemingvėjus)

„Liūdnos tematikos, liūdno siužeto, bet, kaip ir visi Hemingvėjaus kūriniai, įtraukia ir nebepaleidžia. Ir puikus autoriaus rašymo stilius, ir kruopščiai parinkti žodžiai, ir nuostabiai sukurta istorija, ir nutylėti, bet puikiai nujaučiami dalykai, ir istorijos tikrumas – skaitai ir jautiesi esantis šalia senio valtyje, jūros viduryje, besistengiantis pagauti tą vienintelę gyvenimo žuvį. Hemingvėjus yra vienas iš tų retų rašytojų, kurių kūrinius skaitydamas turi vis grįžti ir iš naujo skaityti pastraipą, sakinį ar puslapį. Ne todėl, kad kažko nesupratai, o todėl, kad nori tą skaitymo malonumą patirti vėl ir vėl.“

„Raudonmedžio rojus“ (aut. Vytautas Sirijos Gira)

„Ši knyga, kurią teko skaityti dėl egzamino universitete, buvo tikra likimo dovanėlė. Jei ne atsiskaitymas, galbūt niekad nebūčiau jos paėmusi į rankas, bet labai džiaugiuosi, kad teko. Retai kada lietuvių autorių knygos taip sužavi, bet ši man pranoko ir daugelio užsienio klasikų darbus. „Raudonmedžio rojuje“ kalbama apie tarpukario Kauną, ir skaitydamas jautiesi, lyg kartu su veikėju vaikščiotum Laisvės alėjos gatvėmis, drauge skanautum saulėje tirpstančius grietinėlės ledus. Įtraukia ne tik siužetas, charizmatiški, tikroviški veikėjai, bet ir pati skaitymo patirtis, suteikianti tiek laimės, – juk skaitai kažką nuostabaus.“

Eimantė, gamybos vadovės asistentė

 Prie stalo visa Lietuva 

„Laikas, leidžiamas su gera knyga, man visada teikia daug džiaugsmo!“

„Prie stalo visa Lietuva“

„Iš mūsų leidyklos knygų man pati brangiausia ir įdomiausia yra „Prie stalo visa Lietuva“. Ji brangi, nes teko dirbti su labai dideliu autorių kolektyvu, šie po gabalėlį sudėliojo mūsų mitybos ir maisto kultūros istoriją nuo seniausių laikų. Tokios apimties leidinio iki tol nebuvo išleista.

Kai galiu sau leisti mėgautis tuo, kuo noriu, skaitau knygas, kuriose dingsta ribos tarp tikrovės ir fantazijos, kur sapnai ir realybė, gyvenimas ir vaizduotė susipina taip, kad nebežinai, kas tikra, o kas išgalvota. „Ir argi tai svarbu?“ – klausia mano mylimiausia rašytoja Izabelė Aljendė. Man tikrai nesvarbu – tai nuostabu! Taip pat mėgstu magiškąjį realizmą, kuris man suteikia laimės, – Gabrielio Garsijos Markeso, Michailo Bulgakovo, Džono Faulzo, Franco Kafkos kūrybą.“

Daiva, redaktorė

   Debesų pataluose (su mini defektais) 

„Pienių vynas“ (aut. Ray Bradbury)

„Šią knygą skaičiau gal prieš 15 metų ir prisimindama jos turinį iškart nusikeliu į vaikystės vasaras kaime, regis, begalines vasaros dienas, neaprėpiamas pievas, kuriose laukė nuotykiai, žaidimai, svajonės.“

„Pažadas“ (aut. Sorj Chalandon)

„Tai bene vienintelė knyga, kurią skaičiau du kartus. Pirmą kartą ją atradau bibliotekoje, antrąkart susiradau, kai laukiausi dukters ir norėjosi šviesios, jaukios knygos. Džiugesio ir linksmo spirgėjimo joje nėra, daugiau šviesios melancholijos. Kaip pats autorius rašo, tai pasaka suaugusiesiems. O pasakos man patinka.“

„Debesų pataluose“ (sud. Birutė Lenktytė-Masiliauskienė)

„Mėgstu pasakas. Skaitydama šią knygą savo vaikams išgyvenu laimės akimirkas. Knygoje esančiose istorijose, simboliuose, metaforose daug giedros ir pozityvumo. Po vakaro skaitinio apgaubia jaukumas ir į sapnus iškeliauji su spalvingais vaikystės vaizdiniais.“

Laura, pardavimo administratorė

   Pažink Prancūziją

„Nada Importa“ (aut. Jesús Terrés)

„Kūrinys, kuris man visada suteikia laimės ir išvaiko net pačias juodžiausias mintis, yra ispanų rašytojo Jesúso Terréso knyga „Nada Importa“ (liet. „Niekas nesvarbu“), išleista tik ispanų kalba. Autorius rašo apie prasmės paieškas kasdienybėje, hedonizmą, meną gyventi. Knygos puslapiuose randu ne tik laimę, bet ir motyvaciją, o svarbiausia – ją skaitant neapleidžia jausmas, kad kiekviena eilutė yra skirta būtent man.“

„Kelionės su Herodotu“ (aut. Ryszard Kapuściński)

„Pažink Prancūziją“ (aut. Vytautas Kandrotas)

„Kelionių literatūra man visada buvo laimės šaltinis. Tokios knygos suteikia pažinimo džiaugsmą, skatina svajoti, o tai darydami visi tampame bent šiek tiek laimingesni. Viena iš puikių šios kategorijos knygų yra lenkų rašytojo Ryszardo Kapuścińskio knyga „Kelionės su Herodotu“. Skaitant norisi, kad jos puslapiai niekada nesibaigtų. Kita – Vytauto Kandroto knyga „Pažink Prancūziją“. Skaitant ją, labai sunku išvengti minčių apie kitų atostogų planavimą kur nors Viduržemio jūros pakrantėje, kai tik bus galima keliauti. O kelionių planavimas – tai pati tikriausia laimė.“

Inga, projektų vadovė

   

„Ką žmonės dirba visą dieną?“ (aut. Richard Scarry)

„Tai viena mėgstamiausių mano vaikystės knygų, kurią atsiversdavau ir paaugusi. Knygos iliustracijos įtraukia ir nuneša į žaismingą, pilną veiksmo gyvenimą.“

„Mėnulis ir kitos nelaimės“ (aut. Gudrun Skretting)

„Knygas paaugliams skaičiau tik paauglystėje ir prie jų sugrįžau įsidarbinusi leidykloje. Mane labai nustebino, kad jaunimui skirti kūriniai yra tokie gilūs ir įdomūs. Vienas tokių – Gudrun Skretting „Mėnulis ir kitos nelaimės“. Skaitydama šią knygą net juokdavausi balsu. Labai subtilus skandinaviškas humoras, absurdiški pagrindinių veikėjų nuotykiai priverčia šypsotis.“

„Belaukiant Bodžanglio“ (aut. Olivier Bourdeaut)

„Tai viena iš knygų, perskaitytų per pastaruosius metus, ir įstrigusi atmintyje ilgam. Ji leido lengvai išprotėti (ar dėl savo beprotystės pasijausti normaliai), priversdavo pravirkti ar prapliupti kvatoti ir patikėti tikros meilės galia. Mums laimę teikia istorijos, žmonės, muzika, o šiuo atveju įsijausdavau į kiekvieną dieną skirtingais vardais vadinamos herojės šokį pagal Ninos Simone dainą „Ponas Bodžanglis“. Nes visas gyvenimas – šventė. Švęskime kiekvieną dieną!“

Rusnė, rinkodaros vadovė

 

„Poliana“ (aut. Eleanor H. Porter)

„Nežinau šviesesnės, tyresnės, tikresnės knygos apie laimę nei Eleanoros H. Porter „Poliana“. Pagrindinė kūrinio veikėja – mergaitė Poliana – visur ir visada žaidžia laimės žaidimą. Ilgainiui išmoko jį žaisti ir visus miestelio, jo apylinkių gyventojus. Šio žaidimo taisyklės labai paprastos: jei tau atsitiko kas nors bloga, pagalvok, jog galėjo būti ir blogiau, ir džiaukis, kad to nenutiko.“

„Hygge. Mažoji laimės knyga“ (aut. Meik Wiking)

„Laimei reikia visai nedaug: užsiplikyti mėgstamos arbatos, susisupti į šiltą pledą ir jaukiai įsitaisyti su mėgstama knyga. Laimės universiteto įkūrėjas Meikas Wikingas knygoje „Hygge. Mažoji laimės knyga“ rašo apie laimės dėžę. Į ją reikia sudėti daiktus, kurie mums suteikia laimės: šokolado ar kito mėgstamo saldėsio, mylimų žmonių nuotrauką, knygą ar kitą laimę teikiančią smulkmeną. Dabar ir aš namuose turiu tokią dėžę ir ją atsidarau, kai pritrūkstu laimės.“

„Aš ir nevykėliai. Gyvenimas – skaičiavimo klaida“ (aut. Vanessa Walder)

„Apskritai visos knygos man teikia laimės, tad turiu jų kalnus kalnuotus. Dabar be galo džiaugiuosi Vanessos Walder kūriniu „Aš ir nevykėliai. Gyvenimas – skaičiavimo klaida“. Nors knyga apie sunkius, nesuprastus vaikus, bet ją skaitydama be galo džiaugiausi: puikūs charakteriai, gyvas pasakojimo būdas ir pasiutusi pagrindinė veikėja, į kurią norėčiau būti šiek tiek panaši. Kai randi, į ką lygiuotis, juk tampi šiek tiek laimingesnis, ar ne?“

Roma, projektų vadovė

Skaitykime ir pripildykime laime mūsų kasdienybę!

„Knygų savaitės“ programoje – išskirtiniai pokalbiai su rašytojais, dailininkais ir vertėjais
Knygos apžvalga | „Magiškų gyvūnų mokykla“ | Margit Auer

Parašykite komentarą

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos