Knygos apžvalga | „Apnėja“ | Lorenzo Amurri | Terra Publica

Knygos apžvalga | „Apnėja“ | Lorenzo Amurri

Lorenco gyvenimas buvo puikus. Šalia nuostabi gyvenimo partnerė Johana, linksmas laikas su ištikimais draugais, laisvalaikis užsiimant mėgstamiausiu pomėgiu – grojimu gitara. Tačiau vieną dieną ši graži idilė sugriuvo. Su Johana leidžiant laiką slidinėjimo centre Lorencą ištiko nelaimė. Skubus skrydis į ligoninę sraigtasparniu, farmakologinė koma, devynias valandas trukusi stuburo operacija – visa tai yra naujos Lorenco realybės pradžia. Žemiau krūtinės vyro kūnas visiškai paralyžiuotas, vienintelė likusi viltis yra tai, kad galbūt kadanors jis galės judinti rankas. Po ilgo laiko, praleisto Ciuricho klinikos reabilitacijos centre, Lorencas pagaliau gali palikti pasaulį, esantį tarp baltų ligonines sienų, ir grįžti į senąjį gyvenimą. Bet jis nebe toks, koks buvo anksčiau – dabar į jį vyras žiūri neįgaliojo akimis.

Seniai norėjau perskaityti šią knygą ir dabar galiu pasakyti, jog neklydau šį kūrinį pasiimdama į rankas. Taip pat neklydau iškeldama jam tokius didelius lūkesčius, nes jis juos visapusiškai pateisino. Nors kūrinys „sunkaus“ pobūdžio, tačiau pradėjusi skaityti nebegalėjau atitraukti akių. „Apnėja“ – nuostabi istorija, kurioje gausu skaudžių ir širdį veriančių momentų.

Žinoma, didelį įspūdį palieka dar ir tas faktas, kad ši istorija nėra išgalvota. Tai asmeninė autoriaus Lorenzo Amurri patirtis ir išgyventa nelaimė, kuri apvertė aukštyn kojomis visą jo gyvenimą.

Atvirai pasakius, nežinau, kaip turi jaustis žmogus, kuris vieną akimirką džiaugiasi ir mėgaujasi visais gyvenimo teikiamais malonumais, o sekančią yra prikaustytas prie lovos ir priklausomas nuo kitų žmonių geranoriškumo bei suteikiamos pagalbos. Tiesiog neįsivaizduoju. Nenuostabu, kad Lorencas palūžo, kad norėjo nusižudyti, nes neapsikentė gyventi tokio riboto gyvenimo. Tačiau džiaugiuosi, kad tinkamai susiklosčiusios aplinkybės padėjo Lorencui atrasti vidinę ramybę, stiprybę ir padėjo suprasti, kad gyvenimas vežimėlyje nėra jau toks visai niekam tikęs. Jis suprato, kad net ir tokiomis aplinkybėmis įmanoma džiaugtis gyvenimu.

Šioje knygoje paliečiamas visas būrys temų ir jausmų, kurie ištinka įvykus tokiai nelaimei: kitokie vyro ir moters santykiai, pasikeitęs bendravimas su draugais, svetimų žmonių žvilgsniai, savigaila, noras nusižudyti, sunkumai prisitaikant prie kitokio gyvenimo ritmo ir t.t.

Ar kitiems rekomenduoju šią knygą? Tikrai taip! Autoriaus išgyventi ir knygoje perteikti potyriai, jausmai ir emocijos daugelį privers kitomis akimis pažvelgti į pasaulį ir į savo asmeninį gyvenimą. Knyga padės suprasti, jog reikia gyventi čia ir dabar, išnaudoti visas turimas galimybes ir niekada dėl nieko nesigailėti.

„Laisvė mąstyti – tai laisvė judėti.“

„Šįkart pabudimas veda į akligatvį, ir tau nelieka kito kelio, kaip juo pasukti.“

„Mąstai vien apie tai, ko negali daryti ir turėti. Susitelk į tai, ką turi ir ką gali. Juk nemirei.“

Apžvalgos autorė: Gabrielė Abromavičiūtė

Knygą „Apnėja“ galite įsigyti čia

 

Knygos leidimas iš dalies finansuotas pagal ES programą „Kūrybiška Europa“. Knyga išleista įgyvendinant projektą „Knygos ateities lyderiams“.

Dovana | Pasaibos pamokų tvarkaraštis
Knygos apžvalga | „Melas“ | Care Santos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos