Knygos apžvalga | „Melas“ | Care Santos | Terra Publica

Knygos apžvalga | „Melas“ | Care Santos

Pagrindinė knygos veikėja Ksenija – tėvų labai mylima dukra. Pastarieji be galo rūpinasi savo mergaite, bando ją apsaugoti nuo įvairiausių pavojų, kurie gali tykoti ir realiame, ir virtualiame pasaulyje. Siekdami užtikrinti dukters saugumą interneto platybėse, tėvai riboja Ksenijos laiką prie kompiuterio, o negana to, tuo metu, kai ji juo naudojasi, mama visada sukinėjasi šalia, kad dukra internete nežiūrėtų to, ko nereikia. Ksenijai pabodo toks gyvenimas, kuriame visą laiką jaučiasi tarsi po padidinamuoju stiklu. Pati mergaitė mokosi tikrai gerai ir svajoja įgyti gerą profesiją. Pradėjusi skaityti knygą „Rugiuose prie bedugnės“ bei labai ja susižavėjusi, Ksenija sužino, kad yra internetinė platforma, kurioje žmonės apie šį kūrinį diskutuoja. Ją ypač patraukia vieno komentatoriaus išsakoma nuomonė ir ji nutaria jam parašyti elektroninį laišką. Taip užsimezga draugystė tarp Ksenijos ir slaptojo susirašinėjimo draugo. Jis prisistato kaip Marselas. Apie save ir savo gyvenimą pasakoja minimaliai ir labai nenoriai, o į Ksenijos kvietimus susitikti gyvai atsako neigiamai. Toks jo elgesys ima kelti įtarimų. Ksenija nusprendžia nelaukti, kol Marselas pagaliau išdrįs susitikti ir nuvyksta į mokyklą, kurioje jis pasisakė besimokantis. Deja, ji sužino, kad vaikino tokiu vardu čia nėra ir niekada nebuvo. Kai atsitiktinumo dėka Ksenija suranda žmogų tokiu vardu ir pavarde, paaiškėja, kad tai visai ne tas žmogus, su kuriuo ji bendravo ir net įsimylėjo… Netrukus po to Ksenija gauna laišką, kuris viską apverčia aukštyn kojomis…

Puiki knyga šiuolaikiniam jaunimui ir ne vien tik jam. Knygos kontekste aptariama ne viena aktualumu pasižyminti tema, su kuria gali susidurti bet kuris iš mūsų. Tiek jaunas, tiek senas.

Pradžioje baiminausi, kad knyga man gali nepatikti vien dėl to, kad beveik visas jos turinys parašytas iš Marselio perspektyvos, tiksliau jo laiško Ksenijai. Tačiau tai visiškai netrukdė. Priešingai – buvo įdomu įsijausti į vaikinuko jausmus, kartu su juo išgyventi jį slegiantį skausmą. Vienintelis dalykas, kuris galbūt mane suerzino, tai buvo Ksenijos pernelyg greitas susižavėjimas ir įsimylėjimas. Taip, žinau, kad paauglystėje žaibiškai įsižiebiančios simpatijos yra visiškai normalu ir daugeliui tai nutinka, tačiau nemanau, kad tai turėtų įvykti vos po keletos laiškelių, ypač gautų iš to žmogaus, kurio nesi nė akyse regėjęs.

Nuoširdžiai rekomenduoju šią istoriją paaugliams, jų tėvams ir visiems, kam norisi geros, lengvos, greitai perskaitomos knygos.

Apžvalgos autorė: Gabrielė Abromavičiūtė

Knygą „Melas“ galite įsigyti čia

 

Knygos leidimas iš dalies finansuotas pagal ES programą „Kūrybiška Europa“. Knyga išleista įgyvendinant projektą „Knygos ateities lyderiams“.

Knygos apžvalga | „Apnėja“ | Lorenzo Amurri
Knygos apžvalga | „Mėnulis ir kitos nelaimės“ | Gudrun Skretting

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos