Knygos apžvalga | „Kvapų vaistinė: juodosios gėlės mįslė“ | Anna Ruhe | Terra Publica

Knygos apžvalga | „Kvapų vaistinė: juodosios gėlės mįslė“ | Anna Ruhe

Jei, maloniai apsupti magiškų ir netikėtumu pribloškusių kvapų, jau spėjote panerti į pirmosios Anna Ruhe „Kvapų vaistinė: magija tvyro ore“ serijos dalies nuotykių sūkurį, tuomet antroji dalis – „Juodosios gėlės mįslė“ – neabejotinai įtrauks taip, kad vargu ar pajėgsite atsiplėšti. Įvykiai ir toliau verčiasi kūliais, toli gražu neleisdami senajai Hanei, Liusei, Mačiui ir Benui ramiai mėgautis naujų kvapų gaminimu atkovotoje kvapų vaistinėje. Paprasčiausiai tai tampa nebeįmanoma: paaiškėja, kad pagrobtas pats svarbiausias, bet kokiai kvapo gamybai būtinas ingredientas – stebuklingieji meteoro milteliai.

Bandydami atsekti dingusių svarbiųjų miltelių buvimo vietą, ketveriukė nukeliauja ne tik pas seną Hanės pažįstamą, ypatingųjų rūšių augalų žinovą, bet ir ryžtasi keliauti aptiktais amžinųjų pėdsakais į Olandiją.

Antroji serijos knyga išties sproginėja dažnai pavojingais, įtampos kupinais įvykiais, sumaniai, puslapis po puslapio apraizgo jaunąjį skaitytoją intriga bei smalsiu jauduliu ir yra sunkiau nuspėjama nei pirmoji. Skaitydama bandau įsijausti į šios serijos adresatą – pradinių klasių amžiaus skaitytoją – ir turiu pasakyti, kad sunkiai įsivaizduoju tokį, kurio nepajėgtų užburti kvapniųjų įvykių gausa. Galbūt suaugusiojo akys galėtų įžvelgti vieną kitą trūkumą tam tikroms pasakojimo vietoms, tačiau vargu ar tai svarbu tam, kuriam galiausiai šis pasakojimas skirtas – jaunasis skaitytojas paprasčiausiai mėgausis išmoningai ir jam patraukliai suręstu magiškų nuotykių detektyvu. Serija „Kvapų vaistinė“ išties turėtų patikti bemaž visiems – ir tikriesiems knygų mylėtojams, ir po truputį tą meilę besijaukinantiems.

Kaip ir pirmąją, taip ir antrąją serijos dalį apglėbia tikros draugystės, pagalbos, palaikymo ir darnaus bendradarbiavimo siekiant bendrų tikslų, darnios brolystės/seserystės santykių motyvai. Juk tik besąlygiškai padėdami vienas kitam ir nebijodami rizikuoti dėl kito, vaikų ir Hanės komanda turi šansą ne tik susigrąžinti meteoro miltelius, bet taip pat ir rasti būdą padėti Mačio tėčiui. Išsiaiškinti, ar tai jiems pavyks, palieku jums – nelikite nepaskaitę!

Apžvalgos autorė: Indrė Šniuikaitė-Bartusevičienė

Knygą „Kvapų vaistinė: juodosios gėlės mįslė“ galite įsigyti čia

Knygos apžvalga | „Kvapų vaistinė: magija tvyro ore“ | Anna Ruhe
Knygos apžvalga | „Auksinės mintys“

Parašykite komentarą

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos