Knygos apžvalga | „Auksinės mintys“ | Terra Publica

Knygos apžvalga | „Auksinės mintys“

Ar kartais susimąstote, kaip būtų šaunu po ranka turėti sentencijų knygą, pripildytą įvairiomis temomis, kurias išsakė visiškai skirtingi žmonės? Kurios turinyje galėtų rasti tokių minčių, kurios įkvėptų, kuriose glūdėtų gili išmintis? Tokiu atveju leidykla „Terra Publica“ atskuba jums į pagalbą drauge su savo naująja sentencijų knyga „Auksinės mintys“.

Ši knyga suskirstyta į dvyliką skyrių: „Gimtoji šalis, tėvai“, „Vaikai“, „Draugystė“, „Meilė“, „Moterys, vyrai, santuoka“, „Laimė ir sėkmė“, „Gyvenimo kelio beieškant“, „Kelias į save“, „Laikas“, „Mokymas, žinios, išmintis“, „Turtas“, „Paprastos tiesos“. Keliaujant per juos, galima perskaityti mintis, kurias pasakė tiek lietuvių, tiek užsienio rašytojai, taip pat kitose srityse žymūs žmonės, be to, čia pateikiamos lietuvių ir kitų tautų patarlės. Tad knygos turinys – iš tiesų labai įdomus bei įvairiapusis.

Šioje knygoje kalbama apie gimtosios šalies svarbą kiekvienam žmogui, o drauge su ja – tėvų reikšmė mūsų visų gyvenime. Atskleidžiama, koks turtas šiame pasaulyje yra vaikai, taip pat kaip sunku atrasti tikrą draugystę ir kaip svarbu, tokią atradus, ją saugoti. Žinoma, kaip ir visur, taip ir čia, neapsieita be minčių apie tikrąją meilę, nuvedančią į rimtesnius santykius – santuoką. Be to, transliuojamos mintys apie tai, kas yra tikroji laimė ir sėkmė, paaiškinama, kas svarbiausia gyvenimo kelyje. Neužmirštama ir savęs pažinimo tematika, kuri, tikiu, svarbi kiekvienam. Kalbama apie laiką, mokslą, žinias, išmintį ir, žinoma, turtą, kuris nebūtinai turi būti materialus. O knyga užbaigiama pačiomis teisingiausiomis mintimis apie paprastas gyvenimo tiesas.

Pateikiu keletą citatų iš šios knygos:

„Tas, kas laiko vaiko ranką, laiko jo mamos širdį.“ – Danų patarlė.

„Artimas draugas už tolimą giminę geresnis.“ – Lietuvių liaudies patarlė.

„Viskas praeina – štai mintis, kuri man daugiausia padeda pakelti visus gyvenimo sunkumus.“ – Šatrijos Ragana.

„Daugelį dalykų mūsų vaizduotė piešia baisiau, nei yra iš tikrųjų.“ – Michel de Montaigne.

„Mums visada atrodo, jog mus myli dėl to, kad mes geri. O nesuvokiame, jog mus myli dėl to, kad geri yra mus mylintys.“ – Levas Tolstojus.

Šios knygos dizainas – be galo nuostabus. Prabangia išvaizda pasižymi ne tik viršelis, bet ir vidus, kadangi kiekvieną puslapį iliustruoja vis kitokia mandala, o patys puslapiai atrodo lyg būtų paauksuoti. Ne be reikalo pavadinimas yra „Auksinės mintys“, jį puikiai atspindi tiek knygos vidus, tiek išorė.

Rekomenduoju visiems, kurie mėgsta praplėsti savo akiratį ir, žinoma, žodyną. Citatos išties priverčiančios stabtelti ir susimąstyti, apgalvoti kiekvieną autoriaus žodį. Šioje knygoje pateiktos filosofinės mintys ne tik padeda į kai kurias gyvenimo situacijas pažvelgti kitomis akimis, bet ir praturtina kiekvieno žmogaus asmenybę. Manau, kad tai puiki dovana žmogui, ieškančiam knygos, kuri suteiktų jam jėgų ar motyvacijos eiti į priekį, kad ir kaip sunku bebūtų, nes čia pateikiamos mintys – tikrai auksinės. Taip sakau todėl, kad jos tokios, kurias galima vadinti ilgaamžiu išminties auksu. Be to, savo išvaizda ši knyga tikrai papuoš kiekvieno skaitytojo lentyną.

Apžvalgos autorė: Gabrielė Abromavičiūtė

Knygą „Auksinės mintys“ galite įsigyti čia

Knygos apžvalga | „Kvapų vaistinė: juodosios gėlės mįslė“ | Anna Ruhe
Stalo žaidimo apžvalga | „Fotomedžioklė“

Parašykite komentarą

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos