Knygos apžvalga | „Laiko skrynia“ | Andri Snær Magnason | Terra Publica

Knygos apžvalga | „Laiko skrynia“ | Andri Snær Magnason

Knygos herojai gyvena labai sunkiais laikais. Per televizorių tik ir kalbama, kad Padėtis be galo bloga, o kada bus nors kiek geriau – nežinia. Sigruna jau pavargo klausytis žinių, kuriose ekonomistai tik ir šneka apie sunkmetį. Ji pasiilgo įprasto laisvalaikio su tėvais. Tiesa, regis, atsiranda išeitis, kaip praleisti šiuos laikus. Reklamose rodomos laiko dėžes, kuriose užsidarę žmonės nepasentų, o pabustų tada, kai Padėtis būtų tam tinkama. Susivilioję šiuo pasiūlymu, visi suguža pirkti šių naujausių mokslo išradimų. Tačiau nutinka neplanuotas dalykas – Sigrunos dėžė atsiveria ne laiku. Tačiau ji tokia ne vienintelė – be jos yra dar keletas vaikų ir moteris vardu Kregždė, kuri teigia, kad būtent jų pareiga prikelti visus žmones iš šių „stebuklingų“ dėžių, nes kitaip pasekmės gali būti labai liūdnos. Kaip įrodymą ji papasakoja legendą. Seniai gyveno karalius Dimonas, kuris tapo vienišu tėvu, nes jo mylima žmona Saulė mirė gimdydama jų dukrą Varnažibę. Mažylei reikėjo mamos, galinčios pamaitinti ir pasirūpinti ja, tad karalystėje buvo rasta moteris, kuri atitiko šiuos kriterijus ir tapo mergaitės aukle. Tuo tarpu pats Dimonas nusprendė užkariauti kuo daugiau teritorijų, tokiu būdu sustiprinti savo kaip valdovo galią bei sukurti ateitį dukrai. Dėl šios priežasties su Varnažibe jis praleido labai mažai laiko. Deja, užvaldytas godumo ir žiaurumo jis pamiršo, kad yra vienas vienintelis priešas, kurio jis negali įveikti. Laikas. Norėdamas apsaugoti savo dukrą nuo jaunystės netekimo, gyvenimo eikvojimo negražioms dienoms ir mirties, karalius pažada pusę karalystės tam, kuris pasiūlys būdą, kaip įveikti šiuos gamtos dėsnius. Nykštukai į rūmus atgabena laiko skrynią. Tik ar toks būdas iš tiesų veiksmingas, ar Varnažibė nuo to bus laiminga? O svarbiausia, kas laukia užmigusio Sigrunos pasaulio?

Galiu drąsiai pasakyti faktą, jog nesu fantastikos gerbėja, tačiau tai jau antra tokio pobūdžio knyga, kurią perskaitau su malonumu ir nekantrumu. Ši istorija iškart patraukė mano dėmesį dėl to, kad joje kalbama apie sunkius laikus, kuriuos išgyvena žmonės. Kaip žinia, mes ir patys dabar gyvename ne pačiais geriausiais ir lengviausiais laikais. Didžiojoje knygos dalyje yra pasakojama legenda apie praeities įvykius, tačiau jie labai svarbūs ir dabartyje, kad pagrindiniai veikėjai suprastų, kodėl taip svarbu prikelti pasaulį.

Už ką labiausiai giriu šią knygą? Už tai, kad istorija nėra sukurta ir paremta vien tik fantastiniais dalykais ar elementariais, banaliais, visiems žinomais stebuklais. Knyga neša daug gilesnę ir svarbesnę idėją, į kurią turime įsiklausyti. Karalius Dimonas visada buvo valdžios siekiantis asmuo, tironas. Jis nematė augančios dukters Varnažibės, praktiškai visą savo gyvenimą praleido kariaudamas. Tačiau kas iš to?

Dimonas negalėjo pasipriešinti didžiausiam priešui – laikui, kuris atėmė iš jo gyvenimo metus ir tėvystės džiaugsmą. Jis pamiršo ir dar vieną gyvenimo tiesą – turtų į kapus nenusineši ir tikrosios laimės už juos nenusipirksi. Šia knyga autorius siunčia ir dar vieną labai svarbią žinutę – vengti sunkumų ir nuo jų slėptis niekada nėra geriausia išeitis. Mes turime išmokti juos spręsti, išgyventi. Juk visada išaušta geresnis rytojus.

Rekomenduoju ne tik jauniesiems skaitytojams, bet ir vyresniesiems, nes knygoje parodomas būtent pastarųjų godumas, kuris, nors ir nejučia, gali pakenkti jų pačių vaikams.

Apžvalgos autorė: Gabrielė Abromavičiūtė

Knygą „Laiko skrynia“ galite įsigyti čia

Knygos leidimas iš dalies finansuotas pagal ES programą „Kūrybiška Europa“. Knyga išleista įgyvendinant projektą „Knygos ateities lyderiams“.

        

Knygos leidimas iš dalies finansuotas Lietuvos kultūros tarybos.

Knygos apžvalga | „Aš ir nevykėliai. Draugystė veža“ | Vanessa Walder
Svajonės pildosi: nuo vieno kompiuterio ir dėvėto stalo iki dvidešimtmečio

Parašykite komentarą

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos