Stalo žaidimo apžvalga | „Fotomedžioklė“ | Terra Publica

Stalo žaidimo apžvalga | „Fotomedžioklė“

Šis žaidimas – bendras keliautojo Vytauto Kandroto ir visiems gerai žinomo gamtininko Selemono Paltanavičiaus kūrybinis darbas. „Fotomedžioklė“ yra ne tik labai smagus, bet tuo pačiu ir suteikiantis didelę edukacinę naudą žaidimas, rekomenduojamas žaidėjams nuo 8-erių metų. Beje, stalo žaidimą gali žaisti nuo 2 iki 6 žaidėjų.

Žaidimo komplektą sudaro:

  1. Didelė žaidimo lenta (lenta tikrai labai didelė!), kurioje pavaizduotos skirtingos „Fotomedžioklės“ teritorijos – sodyba, miškas, pieva ir kitos. Žinoma, kiekvienoje iš šių teritorijų gyvena ir skirtingų rūšių gyvūnai.
  2. 150 žaidimo kortelių su žaidimo lentoje esančių gyvūnų pavadinimais, o kiekvienoje iš jų – profesionali to gyvūno nuotrauka, daryta paties S. Paltanavičiaus! Labai šaunu, kad nuotraukų autorius žymusis gamtininkas, už šį faktą žaidimo kūrybinei grupei drąsiai rašau dar vieną didelį pliusą.
  3. 6 kartoniniai fotoaparatai, su kurių pagalba žaidimo lentoje reikia ieškoti, o radus – nufotografuoti gyvūnus.
  4. 6 medinės žaidimo figūrėlės, skirtos keliauti per stalo žaidimo lentos langelius.
  5. Kauliukas, kurio išmestų akių skaičius reiškia tai, kiek langelių lentoje žaidėjas gali paeiti į priekį.
  6. Apvalios formos suktukas su rodykle „Metų laikai“, padalytas į 4 dalis. Jis reikalingas žaidžiant antrąją žaidimo versiją.
  7. Taisyklių knygelė, kurioje aiškiai išdėstytos visos žaidimo versijos. Be to, nuskanavus pateiktą QR kodą, taisykles galite išgirsti video formatu (taip pat, net nenuskanavę, jas galite rasti „Youtube“ užsukę į „Debesų TV“ kanalą).

Mūsų šeimai labai patiko šis žaidimas, kadangi žaisdamas ne tik smagiai praleidi laiką ieškodamas gyvūnų, kuriuos galėtum nufotografuoti, bet ir sužinai tai, ko anksčiau apie juos nežinojai. Pavyzdžiui, kokio jie dydžio, kur žiemoja, ką veikia, ką valgo ir panašiai. Be abejo, juos ir iš arti pamatai, nes kortelės juk su nuotraukomis! Džiugu matyti, kad šiais laikais stalo žaidimas – ne tik paprastas kauliuko metimas, o kur kas daugiau.

Pripažinsiu, itin žavėjausi kartoninio fotoaparato idėja, kai, atsistojus ant tam tikro langelio, reikia žvalgytis ar pro šio fotoaparato objektyvą įmanoma pamatyti kokį nors gyvūną. Kartais būna taip, kad pamatyti galima ne vieną, tad tenka rinktis, kurį fotografuoti, o žinoti, kurio kortelė vertingesnė, neleidžiama. Tad lieka tik kliautis intuicija ir pasirinkti kažkurį iš galimų gyvūnų.

Be to, „Fotomedžioklė“ turi net tris skirtingas žaidimo versijas! Pirmoji žaidžiama tik su gyvūnų kortelėmis. Antroji jau žaidžiama ne tik su gyvūnų kortelėmis, bet ir su suktuku „Metų laikai“ bei specialiosiomis kortelėmis, kuriose paslėpta itin šmaikščių įvykių, galinčių nutikti kiekvienam fotomedžiotojui ir nurodymų, ką tokiais atvejais daryti toliau. Šios kortelės tikrai pagyvina ir nuspalvina žaidimą naujomis spalvomis bei emocijomis. Na, o trečioji versija skirta tiems žaidėjams, kurie skuba ir nori žaisti trumpiau. Labai smagu, kad šis žaidimas turi ne vieną versiją, jos leidžia jaustis lyg žaidžiant vis kitokį žaidimą.

Rekomenduoju šį žaidimą visai šeimai. Tvirtai tikiu, kad jis sudomins ir įtrauks tiek vaikus, tiek suaugusiuosius. Žinoma, ypatingai jis turėtų patikti tiems žmonėms, kurie yra dideli gamtos entuziastai, kurie mėgsta leisti laiką joje, kurie visada nori apie ją sužinoti vis daugiau ir daugiau įdomių faktų. Manau, kad čia įgytos žinios mokiniams pravers ir gamtos mokslų pamokose, o visi žaidėjai išmoks būti gudrūs, sumanūs ir labai greiti! Gyvūnai ir priešininkai juk ilgai nelaukia, turi kuo greičiau nufotografuoti ir keliauti toliau!

Apžvalgos autorė: Gabrielė Abromavičiūtė

Stalo žaidimą „Fotomedžioklė“ galite įsigyti čia

Knygos apžvalga | „Auksinės mintys“
Knygų ir stalo žaidimų festivalis „RYŠ(K)IAI“

Parašykite komentarą

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos