Stalo žaidimo apžvalga | „galvOK“ | Terra Publica

Stalo žaidimo apžvalga | „galvOK“

Žaidimas „galvOk“ į televizijos ekranus atkeliavo dar, palyginus su kitomis tokio pobūdžio laidomis, neseniai, tačiau jis jau spėjo užkariauti visų žiūrovų širdis ir protus – ne išimtis ir mūsų šeima. Žiūrim kiekvieną šeštadienį ir galvojam drauge su komandomis. Pasukti galvas tenka ne juokais, kadangi klausimai dažnai būna keblūs, šmaikštūs ar apskritai – negirdėti.

Dabar, kai leidybos namai „Terra Publica“ išleido stalo žaidimą, paremtą laidos principu, galvoti galime dažniau nei įprastai ir tikėtis, kad ne tik sukaupsime dar didesnį žinių bagažą, bet ir be galo smagiai praleisime vakarą šeimos rate. Beje, šis „galvOk“ turi net tris skirtingas žaidimo versijas: pagrindinę, kurioje žaidžiama tik su klausimų kortelėmis, versiją, kurioje žaidžiama su kauliuku ir netikėtumo kortelėmis bei išmaniąją versiją. Tad nuobodžiauti tiesiog nebus kada.

Žaidimo komplektą sudaro:

  1. 440 kortelės: 300 klausimų kortelių, kiekvienoje iš jų pateiktas klausimas su trimis pasirenkamaisiais variantais (teisingas paryškintas, kartais būna ir detalus paaiškinimas); 55 išmaniosios kortelės, 50 netikėtumo kortelių ir 5 „galvOk“ superkortelės. Ant kiekvienos kortelės užrašytas paslaptingas pavadinimas, po kuriuo gali slypėti bet kas – visai kaip ir per laidą! Tiesa, be galo šaunu tai, kad kai kurios kortelės yra su QR kodais, kuriuos nuskanavus jūs išgirsite klausimą iš pačio laidos vedėjo, Andriaus Žiurausko, lūpų!
  2. Smėlio laikrodis (žaidėjas turi pateikti atsakymą per tą laiką, kol subyra smėlis).
  3. 16 plokštumų kauliukas (jis reikalingas žaidžiant specialią žaidimo versiją).
  4. 24 taškų žetonai (už teisingą atsakymą žaidėjas gauna vieną žetoną, kurio vertė 100, kitaip tariant, kaip ir per tikrąjį žaidimą, kai gaunamas 100€).
  5. Taisyklių knygelė.

Ar mūsų šeimai patiko? Labai! Išties atrodė, kad pati „galvOk“ laida persikėlė į mūsų namus. Aišku, visa tai tik dėka šio stalo žaidimo kūrybinės grupės, kurie viską apgalvojo nuo A iki Ž. Vieni klausimai nelengvi, kiti šmaikštūs, o treti – sukeliantys nuostabą, tad žaidimo eigoje žaidėjus aplanko ir nenumaldomas juokas, ir pyktis, ir nuostaba. Kortelėse pateikti klausimai iš įvairių gyvenimo sričių, nuo istorinių iki buitinių. Kaip ir per televizinę laidą, taip ir čia, viską lemia finaliniai statymai ir klausimas, po kurio paaiškėja žaidimo nugalėtojas (-ai).

Noriu pasidalinti ir keliais klausimais, kurie mane, tiesą pasakius, nustebino, nes nebuvo tekę jų girdėti iki šiol. Klausimų pavyzdžiai:

  1. „Dabar žymieji animacinio filmuko herojai Simpsonai yra kaip žmonių šeima, tačiau pagal pirminį kūrėjo sumanymą jie turėjo būti…“;
  2. „Koks galėtų būti smurfo ūgis, jei jį matuotume vaisiais?“;
  3. „Dėl kokios priežasties „Colgate“ dantų pasta Ispanijoje atsidūrė keblioje padėtyje?“

Ir tai tik maža dalis įdomybių, kurios jūsų laukia stalo žaidime „galvOk“.

Rekomenduoju visiems televizijos laidos „galvOk“ entuziastams, kurie nori galvoti bet kur ir bet kada! Žinoma, patiks šis stalo žaidimas ir tiems, kurie apskritai mėgsta intelektinius žaidimus, kurie ne juokais pramankština smegenis ir leidžia suprasti, kiek daug mes dar nežinome. Kiekvienas leisiantis laiką su šiuo žaidimu jausis taip lyg būtų tikrame laidos filmavime. Mano nuomone, tai puiki dovana artėjančių švenčių proga tiems, kurie visada mėgsta pasipildyti savo žinių bagažą.

Apžvalgos autorė: Gabrielė Abromavičiūtė

Stalo žaidimą „galvOK“ galite įsigyti čia

Knygos apžvalga | „Megė, vidurinysis vaikas“ | Kirsty Applebaum
Norvegų rašytoja Gudrun Skretting: „Humoras yra labai svarbus norint susitvarkyti su gyvenimu“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos