Knygos apžvalga | „Labas, Visata“ | Erin Entrada Kelly | Terra Publica

Knygos apžvalga | „Labas, Visata“ | Erin Entrada Kelly

Virgilijus Salinas – drovus, tačiau labai geros širdies berniukas, auginantis jūrų kiaulytę Guliverį. Valensija Somerset – protinga, tačiau kurčia mergaitė, nešiojanti klausos aparatą. Kaori Tanaka sako esanti būrėja ir galinti išpranašauti ateitį. Četas Bulensas (Bulius) – didžiausias miesto peštukas, taip ir ieškantis progos nuskriausti silpnesnį. Visi šie keturi vaikai nėra draugai. Tačiau viena diena apverčia jų gyvenimus, sujungdama juos į bendrą istoriją.

Knyga neapsieina be patyčių temos, kuri ne tik labai skaudi, bet šiais laikais aktuali kaip niekad. Mano nuomone, šia tema reikia kalbėti kuo daugiau ir plačiau, ypač jaunųjų skaitytojų literatūroje. Šių dienų pasaulyje būtų labai sunku rasti nors vieną vaiką, kuris gyvenime nėra patyręs patyčių (aišku, labai džiugu, jei tokių yra!). Šioje knygoje patyčios paliečia du žmones – Virgilijų ir Valensiją.

Virgilijus sulaukė užgauliojimų dėl to, kad buvo silpnas, nedrąsus, savęs apginti nemokantis berniukas. Tokie vaikai dažnai užgauliojami, nes jie nemoka apsiginti. Valensija – dėl kurtumo. Deja, bet labai dažnai vaikai skeptiškai žiūri ir nepriima tų, kurie yra kitokie (išvaizda, charakteriu). Ne išimtis ir Valensija. Draugės nustojo su ja bendrauti, o kiti apkalbinėjo, kad ji mokytojų numylėtinė, nes turi negalią. Labai skaudu apie tai skaityti, bet nenuostabu – šiais laikais tokie dalykai išties vyksta tarp bendraamžių.

Knygoje paliesta ir meilės tema. Tyros, jautrios, nedrąsios pirmosios meilės. Miela bei malonu skaityti apie tokius jausmus, kurie jauniems žmonėms užgimsta pirmą kartą. Jie tokie tyri, nesuvaidinti. Tuo pačiu, tie jausmai tokie nedrąsūs, kamuojami minčių, kaip užkalbinti tą, kuris tau patinka (ypač, kai pats esi labai nedrąsus žmogus).

Šioje knygoje analizuojamas vienas blogas poelgis. Kalbama kas nutinka tiems, kurie kenkia kitiems, bando vaidinti labai puikius ir nepakartojamus, šauniausius ne tik visoje mokykloje, bet ir visame mieste. Ne be reikalo sakoma, kad lazda turi du galus ir galiausiai už blogą atsilyginama blogu. Taip nutinka ir šioje knygoje. Tiesa, man lyg ir pritrūko detalesnės pabaigos, susijusios su būtent to veikėjo likimu.

Žavėjausi autorės pasirinkimu sukurti keturis nieko bendro (tiek išvaizda, tiek charakteriu, tiek gyvenimo būdu) neturinčius personažus. Kiekvienas iš jų man pasirodė tarsi atstovaujantis tam tikrai šiuolaikinių vaikų grupei ir todėl skaityti buvo dar įdomiau. Nors knygos herojai dar palyginti labai jauni, tačiau, vedini likimo, jie pakliūva į visiškai nevaikiškas situacijas, kuriose tenka parodyti visą širdyje sukauptą drąsą, išmintį ir ryžtą.

Rekomenduoju jauniesiems skaitytojams, ypatingai 10-12 metų vaikams, kuriems ši istorija, tvirtai tikiu, taps ne tik įdomiu skaitiniu, bet ir puikia gyvenimiška pamoka, pasakančia kaip dera elgtis, kokie poelgiai dori, o kokie – ne. Džiaugiuosi, kad tokių knygų, kuriose paliečiama ne viena šiai amžiaus grupei aktuali tema, pastaruoju metu vis daugėja. Būtų šaunu, jei ateityje sulauktume dar kokios nors Erin Entrada Kelly knygos!

„Jei nebus blogų, nebus ir gerų. Bus tiesiog dalykai.“

„Ašaros naudingos sielai. Jos rodo, kad kažką reikia išleisti. Jei neišleisi, tas kažkas slėgs tave, kol nebegalėsi pajudėti.“

Apžvalgos autorė: Gabrielė Abromavičiūtė

Knygą „Labas, Visata“ galite įsigyti čia

Knygos apžvalga | „Kas ir kodėl? Iliustruotoji enciklopedija“ | Arūnas Valinskas
Knygos apžvalga | „Made by Indira. Mada: bet kokia kaina?“ | Caja Cazemier, Martine Letterie

Parašykite komentarą

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos