Knygos apžvalga | „Made by Indira. Mada: bet kokia kaina?“ | Caja Cazemier, Martine Letterie | Terra Publica

Knygos apžvalga | „Made by Indira. Mada: bet kokia kaina?“ | Caja Cazemier, Martine Letterie

Dvi mergaitės. Dvi skirtingos pasaulio vietos. Du visiškai skirtingi gyvenimai. Tera – penkiolikmetė, gyvenanti Nyderlanduose. Po pamokų ji dirba aukle, o visus savo uždirbtus pinigus išleidžia naujiems drabužiams. Žinoma, ieško kuo pigesnių, nes tada gali jų įsigyti žymiai daugiau. Tėvai dėl to labai pyksta ant dukters, tačiau ši nė nemano keisti savo apsipirkinėjimo įpročių.

Indirai taip pat penkiolika metų, bet ji gyvena Indijos provincijoje, kur vis dar galioja žmonių skirstymas pagal kastas. Mergaitės šeima ruošiasi ištekinti vyriausiąją dukrą, o tam, pagal visus papročius, reikia didžiulio kraičio. Šeimos finansinė padėtis nėra pajėgi tokioms išlaidoms, tad jie turi daug pasiskolinti, o tėvas, neatlaikęs šios naštos, net išeina iš namų. Skolas, žinoma, reikia grąžinti, bet kyla klausimas, kaip? Indira pamačiusi lankstinuką, kuriame pateiktas verpyklos fabriko darbo pasiūlymas jaunoms merginoms, pagalvoja, kad tai puiki proga, kuria ji būtinai turi pasinaudoti. Deja, ne viskas auksas, kas auksu žiba. Žadėtųjų sąlygų čia nėra, darbo krūvis nežmoniškas.

Terai teta pasiūlo leistis su ja į kelionę, į Indiją, mat pati ketina ten vykti darbo reikalais. Ten nuvykusi Tera pamato tokį žmonių gyvenimą, kokio nė baisiausiame sapne nesapnavo… Tokiu būdu šių dviejų skirtingų mergaičių, Teros ir Indiros, keliai susikerta.

Rimta, sukrečianti knyga, priverčianti apmąstyti savo kasdieninius įpročius. Pirkdami drabužius daugelis tikrai negalvojame kokiomis sąlygomis jie pagaminti. Tikiu, kad dauguma iš mūsų elgiasi tikrai ne kitaip nei Tera – ieškome pačių pigiausių prekių, kad galėtume įsigyti jų kuo daugiau. Tačiau yra geras posakis – svarbu kokybė, o ne kiekybė. Būtent tokia yra šios knygos pagrindinė mintis ir idėja, kuria rėmėsi rašytojos, rašydamos šią istoriją. Knyga parašyta skyriais, iš kurių viename kalbama Teros lūpomis, kitame – Indiros.

Vienareikšmiškai rekomenduoju šią knygą! Tikiu, kad tuos, kurie skaitysite, ji palies taip, kaip palietė mane. Gal net apsvarstysite savo vartojimo įpročius, o gal ir imsite kažką juose keisti. Ypatingai ją patariu perskaityti paauglėms, merginoms ir moterims, kurios yra „parduotuvių maniakės“.

Apžvalgos autorė: Gabrielė Abromavičiūtė

Knygą „Made by Indira. Mada – bet kokia kaina?“ galite įsigyti čia

 

Knygos leidimas iš dalies finansuotas pagal ES programą „Kūrybiška Europa“. Knyga išleista įgyvendinant projektą „Knygos ateities lyderiams“.

Knygos apžvalga | „Labas, Visata“ | Erin Entrada Kelly
Knygos apžvalga | „Kaip aš netyčia parašiau knygą“ | Annet Huizing

Parašykite komentarą

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos