Naujas slaptažodis: pokyčiai | Terra Publica

Naujas slaptažodis: pokyčiai

„Kūrybiška Europa“ yra Europos Sąjungos programa, skirta Europos kultūrai, kinui, televizijai, muzikai, literatūrai, scenos menui, paveldui ir kitoms susijusioms sritims remti.  2014-2020 m. programa saugo ir skatina Europos kultūrinę ir kalbinę įvairovę bei puoselėja Europos kultūrinį turtingumą, prisideda siekiant Europos tikslų – pažangaus, tvaraus ir integracinio augimo, padeda kultūros ir kūrybos sektoriams prisitaikyti prie skaitmeninės eros pokyčių ir globalizacijos, atveria naujas tarptautines galimybes, rinkas ir auditorijas.

Projektas „Naujas slaptažodis: pokyčiai“

Naujas slaptazodis pokyciai

Žmonija gyvena permainų, pokyčių laikotarpyje. Skaitmenizacija, visuomenės senėjimas, trūkinėjantys šeimų ryšiai, Covid-19 pandemija, nežinomybė, migracija, klimato atšilimas tik maža dalis to su kuo kasdien susiduriama. Teigiamus pokyčius žmonės priima lengvai. Neigiami pokyčiai apsunkina žmonių gyvenimus, daro įtaką ne tik dabarčiai, bet ir ateities kartoms.

Jaunoji karta yra žmonijos ateitis, todėl projekto „Naujas slaptažodis: pokyčiai“  tikslinė grupė yra vaikai (9+ m.) ir jaunimas (13-15 m.). Naujas reiškia naują Europos kartą ir ateitį, kurią jie sukurs. Slaptažodis simbolizuoja virtualumą, skaitmeninį pasaulį, kuriame šiandieną gyvename. Pokyčiai nusako laikotarpį, kuriame gyvename, taip pat kelią, kuriuo turėtume judėti.

Projektui „Naujas slaptažodis: pokyčiai“ įgyvendinti atrinktos apdovanotos, kokybiškos grožinės literatūros knygos, skirtos tikslinei grupei – vaikams ir jaunimui (NAUJAS). Knygų problematika provokuoja diskusiją apie visuomenėje vykstančius pokyčius: klimato kaitą, lyčių lygybę, demokratiją, apsisprendimo teisę ir laisvę, kitoniškumą, skaitmenizaciją (POKYČIAI). Knygose esančios temos ir keliamos diskusijos knygų pristatymų, ekskursijų, susitikimų su skaitytojais metu suteikia naujas ir atsakingas idėjas kurti savo gražesnį pasaulį (SLAPTAŽODIS).

Projekto metu išleisime 18 knygų, iš kurių 10 bus išverstos iš retų kalbų (švedų, suomių, olandų, serbų, lenkų, islandų, norvegų, danų kalbų), 4 iš anglų kalbos, 2 iš vokiečių, 2 iš ispanų.

Knygos bus išleistos įgyvendinant projektą „Naujas slaptažodis: pokyčiai“. Knygų leidimą finansuoja Europos Sąjunga pagal programą „Kūrybiška Europa“. Tačiau išreikštos nuomonės yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos arba Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos požiūrius. Nei Europos Sąjunga, nei pagalbą suteikianti institucija negali būti atsakinga už tai.

Išleidžiamos knygos:

 

 

Uždaryti
Navigacija
Uždaryti

Mano krepšelis

Uždaryti

Mėgstamos prekės

Neseniai peržiūrėti

Uždaryti

Smagu jus čia matyti!

Jūsų asmeniniai duomenys bus naudojami užsakymo įvykdymui, patogesniam naršymui šiame tinklalapyje bei kitoms reikmėms, kurios aprašytos mūsų privatumo politikoje.

Jau turite paskyrą?

Uždaryti

Kategorijos